Polska - Ukraina w środę 8.09 RELACJA NA ŻYWO

Autor: Cyfra Sport Polska - Ukraina w środę 8.09 RELACJA NA ŻYWO

Polacy zdemolowali Ukrainę! Biało-czerwoni wygrywają grupę po spacerku

2021-09-08 19:05

Siatkarze prowadzeni przez trenera Vitala Heynena od początku mistrzostw Europy idą jak burza, ogrywając kolejnych rywali. Wygrana z reprezentacją Ukrainy pozwoliła Polakom nie tylko przebrnąć fazę grupową bez przegranego meczu, ale także zająć pierwsze miejsce w swojej grupie. Biało-czerwoni nie mieli najmniejszych problemów z Ukraińcami i pewnie wygrali do 15, 20 oraz 21.

Polska - Ukraina 25:15, 25:20, 25:21

Polska: Leon, Kurek, Kochanowski, Nowakowski, Drzyzga, Semeniuk

Ukraina: Drozd, Plotnytskskyi, Shchytkov, Viietskyi, Kovalov, Semeniuk

Od samego początku spotkania z Ukrainą, nasi wschodni sąsiedzi mogli zdawać sobie sprawę z tego, że siatkarze prowadzeni przez trenera Vitala Heynena zrobią wszystko, aby wygrać swój piąty mecz w grupie A. W pierwszej partii Biało-czerwoni byli o kilka klas lepsi od swoich rywali i wygrali do 15. Taki stan rzeczy bardzo nie spodobał się trenerowi Ukraińców, który szalał przy linii bocznej. W drugiej partii nasi wschodni sąsiedzi, którzy przed rozpoczęciem spotkania zajmowali trzecie miejsce w grupie, za plecami Serbów i właśnie Polaków, sprawili nieco więcej problemów Biało-czerwonym, jednak to również nie starczyło do wygrania seta. Siatkarze prowadzeni przez Vitala Heynena w końcówce wrzucili wyższy bieg i po niespełna 30. minutach wygrali partię 25:20.

Najwięcej kłopotów Polacy mieli ze swoimi przeciwnikami w ostatnim secie. Ukraińcy kilkukrotnie wysuwali się nawet na prowadzenie, jednak ostatecznie nie byli w stanie odjechać Biało-czerwonym na więcej niż trzy punkty. Podobnie jak w poprzednich setach, końcówka znów należała do Polaków, którzy świetnie grali zarówno w bloku, jak i w ataku. Mecz zakończył Bartosz Kurek, asem serwisowym. Wygrana 3:0 (25:15, 25:20, 25:21) sprawił, że Polacy pewnie zajęli pierwsze miejsce w grupie, mogąc pochwalić się kompletem zwycięstw. W 1/8 finału Biało-czerwoni powalczą w najbliższą sobotę, 11 września.

Po nieudanych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, podczas których Biało-czerwoni przedwcześnie pożegnali z turniejem, zarówno polscy siatkarze, jak i ich kibice mają nadzieję, że zawodnicy prowadzeni przez trenera Vitala Heynena powalczą o medale na mistrzostwach Europy. W pierwszych czterech spotkaniach Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze i wygrali wszystkie mecze, tracąc zaledwie cztery sety. W środę, 8 września reprezentacja Polski rozegra swój ostatni, piąty mecz w fazie grupowej, mierząc się z naszymi wschodnimi sąsiadami. Od wyniku spotkania Polska - Ukraina zależy bowiem, na którym miejscu w klasyfikacji skończą tę fazę turnieju Biało-czerwoni. Zwycięstwo w meczu Polska - Ukraina pozwoli siatkarzom Vitala Heynena na zajęcie pierwszego miejsca, przed Serbią, którą kilka dni temu pokonali Polacy. Polscy siatkarze wciąż mają się więc o co bić i możemy spodziewać się emocjonującego spotkania, w którym Biało-czerwoni zrobią wszystko, aby awansować do kolejnej fazy mistrzostw Europy z nieskazitelnym bilansem pięciu wygranych meczu w swojej grupie. Początek meczu Polska - Ukraina o godzinie 17:30. Na relację na żywo zaprasza portal sport.se.pl!