Siatkówka, Łukasz Kaczmarek, Wilfredo Leon, Liga Narodów, siatkarze

Autor: FIVB Polscy siatkarze w trakcie LN 2023

Finał ME

Polacy mistrzami Europy! "Biało-Czerwoni" rozbili włoską drużynę, fantastyczny występ ekipy Nikoli Grbicia

2023-09-16 22:58

Od początku wszyscy byli pewnie, że ten mecz będzie bardzo emocjonujący. Podopieczni Nikoli Grbicia świetnie rozpoczęli pierwszą partię zyskując przewagę zagrywką, a także dokładając punkty blokiem oraz skutecznym atakiem. Ta odsłona nie mogła się skończyć inaczej, jak zwycięstwem "biało-czerwonych". W drugim secie ekipa z Aleksandrem Śliwką na czele tak samo zneutralizowała zapędy Włochów co zakończyło się wynikiem 25:21. Ostatnia partia była bardzo równa i to przez jej większość prowadził zespół Ferdinando De Georgiego, jednak zagrywki Wilfredo Leona miały ogromny wpływ na odzyskanie kontroli w tym secie. Mecz zakończył się 3:0, a Polska została mistrzem Europy.

Polska - Włochy 3:0 (25:20;25:21;25:23)

Polska: Bednorz, Fornal, Huber, Janusz, Kaczmarek, Kłos, Kochanowski, Kurek, Leon, Łomacz, Popiwczak, Semeniuk, Śliwka, Zatorski

Włochy: Balaso, Bottolo, Bovolenta, Galassi, Giannelli, Lavia, Michieletto, Mosca, Rinaldi, Romano, Russo, Sanguinetti, Sbertoli, Scanferla

Przeszedł czas na najważniejszy mecz na turnieju mistrzostw Europy! Reprezentacja Polski po pokonaniu Słowenii w półfinale 3:1 zameldowali się w wielkim finale. Aktualni mistrzowie świata w drugim spotkaniu szybko rozprawili się z Francją 3:0. Dla "biało-czerwonych" będzie to idealna okazja, aby zrewanżować się na ekipie Ferdinando De Giorgiego za finał mistrzostw świata, który odbył się w minionym roku. Obie drużyny prezentują bardzo wysoki poziom, co na pewno spowoduje wielkie emocje na parkiecie.