Siatkówka, Zbigniew Bartman, Siena, koszulka

i

Autor: Instagram/zbigniew_bartman Zbigniew Bartman z koszulką nowego klbu

Kolejny Polak w Italii

Polski siatkarz zadebiutował w Serie A. Zbigniew Bartman ratuje outsidera włoskiej ligi

2023-01-29 17:53

Pisaliśmy już, że znany polski siatkarz Zbigniew Bartman otrzymał propozycję z ligi włoskiej i na nią przystał. Kilka dni temu wyleciał do Italii, a w niedzielę 29 stycznia zadebiutował w nowym klubie. Kolejnym siatkarskim przystankiem „Zibiego” jest beniaminek włoskiej LegaVolley – Emma Villas Aubay Siena.

Bartman to prawdziwy siatkarski obieżyświat. Poza Italią grał w Turcji, Rosji, Chinach, Francji, Katarze, Argentynie, Emiratach Arabskich. Najczęściej kluby zmieniał po roku gry. Nowa drużyna polskiego gracza Emma Villas Aubay Siena zajmowała przed jego przyjazdem ostatnie miejsce w tabeli Serie A z czterema zwycięstwami w 16 spotkaniach.

Skąd zainteresowanie Bartmanem? W poprzedniej kolejce ligowej poważnej kontuzji stawu skokowego połączonej ze złamaniem kości doznał najlepiej punktujący siatkarz zespołu, atakujący Giulio Pinali. Prezes ekipy ze Sieny Giammarco Bisogno rozpoczął poszukiwania zastępstwa.

Wzruszające rozstanie siatkarskiej pary. Zbigniew Bartman wyjechał z Polski i czule pożegnał Zuzannę Górecką

Emma Villas z Bartmanem w składzie grała u siebie z Padwą i przegrała dwa pierwsze sety do 21, by w dwóch kolejnych nieoczekiwanie wygrać do 14. W tie-breaku górą byli „Zibi” i zpółka – 15:13 i w całym meczu 3:2. W pierwszym meczu w Sienie Polak, występujący w koszulce z nr. 87, wszedł z ławki, ale od razu zaznaczył obecność na boisku, szybko zdobywanymi punktami. Od drugiej partii do końca pozostał na parkiecie w podstawowym zestawieniu. Kończył grę z dorobkiem 18 oczek (w tym 1 as i 1 blok).

Grbić obejrzał mnóstwo kadrowiczów. Bednorz pokazał mu się z doskonałej strony, selekcjoner już go nie odstrzeli?

Wydawało się, że Bartmana nie zobaczymy w tym sezonie na parkiecie. Niespełna 36-letni bombardier pozostawał bez klubu, a poprzednio w 2022 r. grał krótko w Turcji. Ma być drugim atakującym Sieny obok reprezentanta Argentyny Federico Pereyry. Po raz ostatni „Zibi” występował we Włoszech w sezonie 2013/14 w barwach Modeny.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze