Siatkówka, Stefano Lavarini, trener, Sebastian Świderski, prezes PZPS

i

Autor: Piotr Sumara/PZPS Tak rozpoczęła się przygoda Stefano Lavariniego z reprezentacją Polski siatkarek

Świderski przywitał w Polsce nowego trenera kadry siatkarek. „Mam nadzieję, że weryfikacja nie będzie potrzebna”.

2022-01-24 15:53

– Wolę mniej mówić, a więcej robić – zapowiedział Stefano Lavarini, nowy trener reprezentacji Polski siatkarek, który w poniedziałek 24 stycznia przyjechał z roboczą wizytą do Warszawy. Jeśli istotnie taka jest filozofia Włocha, to jednego może być pewien: okazji do gadania za dużo miał nie będzie, czeka go bowiem sporo roboty z kadrą.

Sześcioletnie rządy poprzednika Lavariniego, Jacka Nawrockiego, przyniosły publicznie roztrząsany konflikt między zawodniczkami a szkoleniowcem, niezbyt udane próby wprowadzania do zespołu nowych twarzy oraz kiepskie wyniki i niechęć niektórych reprezentantek do gry w drużynie narodowej. Włoski fachowiec, który na ostatnich igrzyskach olimpijskich doprowadził niedocenianą Koreę Płd. do czwartego miejsca, musi z tym wszystkim zrobić porządek. Jak podkreśla trzykrotna medalistka ME Aleksandra Jagieło, szefowa zespołu, który wybrał trenera kadry, trzeba doprowadzić do sytuacji, że siatkarki będą się bić o miejsce w zespole. – Tak jak za naszych czasów – przyznała podopieczna Andrzeja Niemczyka w drużynie słynnych „Złotek”. – Czuję dobre wibracje – zapewnił Lavarini. – Wybrałem pracę tutaj, bo jak najszybciej chcę wrócić na igrzyska. A ponieważ ostatnio coraz trudniej zakwalifikować się do tego turnieju, wyzwanie uznaję za tym ciekawsze.

Piękna Katarzyna Skowrońska wreszcie pokazała się z nim publicznie. Jest jej bardzo wierny!

Kontrakt Włocha z PZPS obowiązuje do zakończenia igrzysk w Paryżu w 2024 r., ale przewiduje weryfikację przy okazji kwalifikacji olimpijskich. Innymi słowy, jeśli reprezentacji Polski zabrakłoby w turnieju olimpijskim, dni Lavariniego z Biało-Czerwonymi mogą być policzone. – Mam nadzieję, że weryfikacja nie będzie potrzebna – skomentował prezes PZPS Sebastian Świderski.

Nowy trener polskich siatkarek Stefano Lavarini dla „SE”: Joanna Wołosz chce wrócić [WYWIAD]

Na razie Lavarini zbiera informacje o polskiej drużynie i organizacji pracy. To jeden z powodów przylotu do Polski. – W tej chwili nie myślę o tym, co było, nie patrzę na wiek, czy doświadczenie, tylko wszystkie zawodniczki biorę pod uwagę i nie zamykam przed nikim drzwi – stwierdził nowy selekcjoner, który od prezesa Świderskiego otrzymał pamiątkową koszulkę reprezentacyjną z nazwiskiem.

Wielka zamiana siatkarzy w hitowym transferze? Gwiazda ma trafić z Włoch nad Wisłę

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze