Świderski przywitał w Polsce nowego trenera kadry siatkarek. „Mam nadzieję, że weryfikacja nie będzie potrzebna”.

2022-01-24 15:53
Siatkówka, Stefano Lavarini, trener, Sebastian Świderski, prezes PZPS
Autor: Piotr Sumara/PZPS Tak rozpoczęła się przygoda Stefano Lavariniego z reprezentacją Polski siatkarek

– Wolę mniej mówić, a więcej robić – zapowiedział Stefano Lavarini, nowy trener reprezentacji Polski siatkarek, który w poniedziałek 24 stycznia przyjechał z roboczą wizytą do Warszawy. Jeśli istotnie taka jest filozofia Włocha, to jednego może być pewien: okazji do gadania za dużo miał nie będzie, czeka go bowiem sporo roboty z kadrą.

Sześcioletnie rządy poprzednika Lavariniego, Jacka Nawrockiego, przyniosły publicznie roztrząsany konflikt między zawodniczkami a szkoleniowcem, niezbyt udane próby wprowadzania do zespołu nowych twarzy oraz kiepskie wyniki i niechęć niektórych reprezentantek do gry w drużynie narodowej. Włoski fachowiec, który na ostatnich igrzyskach olimpijskich doprowadził niedocenianą Koreę Płd. do czwartego miejsca, musi z tym wszystkim zrobić porządek. Jak podkreśla trzykrotna medalistka ME Aleksandra Jagieło, szefowa zespołu, który wybrał trenera kadry, trzeba doprowadzić do sytuacji, że siatkarki będą się bić o miejsce w zespole. – Tak jak za naszych czasów – przyznała podopieczna Andrzeja Niemczyka w drużynie słynnych „Złotek”. – Czuję dobre wibracje – zapewnił Lavarini. – Wybrałem pracę tutaj, bo jak najszybciej chcę wrócić na igrzyska. A ponieważ ostatnio coraz trudniej zakwalifikować się do tego turnieju, wyzwanie uznaję za tym ciekawsze.

Piękna Katarzyna Skowrońska wreszcie pokazała się z nim publicznie. Jest jej bardzo wierny!

Kontrakt Włocha z PZPS obowiązuje do zakończenia igrzysk w Paryżu w 2024 r., ale przewiduje weryfikację przy okazji kwalifikacji olimpijskich. Innymi słowy, jeśli reprezentacji Polski zabrakłoby w turnieju olimpijskim, dni Lavariniego z Biało-Czerwonymi mogą być policzone. – Mam nadzieję, że weryfikacja nie będzie potrzebna – skomentował prezes PZPS Sebastian Świderski.

Nowy trener polskich siatkarek Stefano Lavarini dla „SE”: Joanna Wołosz chce wrócić [WYWIAD]

Na razie Lavarini zbiera informacje o polskiej drużynie i organizacji pracy. To jeden z powodów przylotu do Polski. – W tej chwili nie myślę o tym, co było, nie patrzę na wiek, czy doświadczenie, tylko wszystkie zawodniczki biorę pod uwagę i nie zamykam przed nikim drzwi – stwierdził nowy selekcjoner, który od prezesa Świderskiego otrzymał pamiątkową koszulkę reprezentacyjną z nazwiskiem.

Wielka zamiana siatkarzy w hitowym transferze? Gwiazda ma trafić z Włoch nad Wisłę

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze