Rio 2016: Jacek Nawrocki ogłosił skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny w Ankarze

2015-12-24 11:46
Jacek Nawrocki
Autor: CYFRASPORT Jacek Nawrocki

Reprezentacja Polski siatkarek zakończyła zgrupowanie przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który rozegrany zostanie na początku stycznia 2016 r. w Ankarze. Biało-Czerwone do turnieju kwalifikacyjnego w Ankarze przygotowywały się od 16 grudnia w Szczyrku. We wtorek zgrupowanie reprezentacji Polski siatkarek dobiegło końca. Zawodniczki, które otrzymały od selekcjonera kilka dni wolnego z okazji świąt, spotkają się ponownie 26 grudnia w Łodzi.

- 28 grudnia odlecimy do Ankary, ale przed podróżą będziemy mieli jeszcze jedne zajęcia. W Szczyrku co zaplanowaliśmy to wszystko zostało zrobione. Oby tak dalej. W ostatnich dniach w zajęciach uczestniczyło czternaście zawodniczek, które zagrają w Ankarze. Zdajemy sobie sprawę, że turniej w Ankarze będzie trudny, ale lecimy do stolicy Turcji z wielkimi nadziejami i z ogromną wolą odniesienia sukcesu - powiedział selekcjoner Biało-Czerwonych Jacek Nawrocki.

W Ankarze w fazie grupowej (B) rywalkami Polek będą Rosja (4 stycznia), Belgia (5 stycznia), Włochy (7 stycznia). W grupie A zmierzą się Chorwacja, Holandia, Niemcy i Turcja.

Półfinały i mecze o miejsca rozegrane zostaną 8 i 9 stycznia 2016 roku. Awans do turnieju olimpijskiego zdobędzie zwycięzca turnieju. Drużyny, które wywalczą miejsca drugie i trzecie uzyskają prawo startu w majowym turnieju interkontynentalnym.

Skład reprezentacji Polski na europejski turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016:

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz

Atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Berenika Tomsia

Przyjmujące: Anna Grejman, Aleksandra Jagieło, Natalia Kurnikowska, Anna Werblińska

Środkowe: Zuzanna Efimienko, Kamila Ganszczyk, Sylwia Pycia, Gabriela Polańska

Libero: Aleksandra Krzos, Paulina Maj-Erwardt

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze