Siatkówka, Aleksander Śliwka, ME

i

Autor: CEV Aleksander Śliwka

Reakcja Lewego

Robert Lewandowski zareagował na sukces siatkarzy! Wymowny gest kapitana reprezentacji Polski

2023-09-17 22:20

Ostatnie zgrupowanie kadry dla Roberta Lewandowskiego nie było jednym z najprzyjemniejszych w karierze. Reprezentacja Polski najpierw zwyciężyła z Wyspami Owczymi, a następnie odniosła bolesną porażkę z Albanią, która mocno skomplikowała ewentualny awans na Euro 2024. Po sukcesie polskich siatkarzy Lewandowski zareagował wymownie w mediach społecznościowych.

Reprezentacja Polski w piłkę nożną przeżywa ciężki okres. Od początku eliminacji mistrzostw Europy "biało-czerwoni" najpierw odnieśli porażkę z Czechami 3:1, następnie triumfowali w starciu z Albanią. Ta sytuacja nie wyglądała źle, jednak później doszło do ogromnej wpadki, ponieważ wówczas podopieczni Fernando Santosa wygrywali 2:0, ale ostatecznie przegrali 3:2. Czarę goryczy przelało ostatnie zgrupowanie kadry, na którym drużyna z Robertem Lewandowskim na czele rozegrała dwa spotkania z Wyspami Owczymi oraz Albanią. Dwa zwycięstwa powiększyłyby szansę na awans. W pierwszym spotkaniu ta sztuka się udała po dwóch bramkach "Lewego", jednak z Albanią "biało-czerwoni" otrzymali bolesną lekcję i przegrali 2:0. Kwalifikacja na Euro 2024 jest w tym momencie bardzo skomplikowana.

Instagram Roberta Lewandowskiego

i

Autor: Instagram/Robert Lewandowski

Robert Lewandowski pogratulował siatkarzom! W taki sposób zareagował na zdobycie mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Europy były szczęśliwym turniejem dla siatkarzy. Podopieczni Nikoli Grbicia przeszli jak burza przez fazę zasadniczą, tracąc zaledwie jednego seta. "Biało-Czerwoni" w 1/8 finału w czterech setach pokonali Belgię, następnie w ćwierćfinale uporali się z Serbią 3:1, po czym w półfinale odprawili z kwitkiem Słowenię. W finale doszło do wielkie rewanżu, czyli starcie mistrzów z wicemistrzami świata. Drużyna prowadzona przez Wilfredo Leona zdeklasowała Włochów, pojedynek zakończył się w trzech partiach, a po meczu Bartosz Kurek wzniósł trofeum ku górze.

W mediach społecznościowych na sukces siatkarzy zareagował Lewandowski, który dodał ich zdjęcie i podpisał emotikonem bijących braw.

QUIZ. Jak dobrze znasz reprezentację Polski?!

Pytanie 1 z 10
Kto jest najlepszym strzelcem w historii polskiej kadry?
Robert Lewandowski
Najnowsze