Alexey Spiridonov

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Alexey Spiridonov

Spiridonov wyjeżdża z Rosji

Rosyjski siatkarz pluł przez lata na Polaków. Nagle wyjeżdża z ojczyzny, rzekomo nie ucieka przed mobilizacją

2022-09-30 8:13

Niewielu siatkarzy tak bardzo zaszło polskim kibicom za skórę jak Aleksiej Spiridonow. Rosyjski zawodnik podlizywał się swoim rodakom, uderzając na każdym kroku w Biało-czerwonych parszywie prowokując, kiedy tylko mógł to robić. Teraz, gdy ogłoszono mobilizację wojskową, nagle wyjeżdża ze swojego kraju. Jak twierdzi, nie jest szczurem i nie ucieka z kraju. Mimo to, wylatuje do Kataru.

Aleksiej Spiridonov ucieka przed rosyjską mobilizacją? Siatkarze nie raz i nie dwa zachodził polskim kibicom za skórę. Fani tej dyscypliny doskonale pamiętają, jak prowokował ich przy okazji meczów - nie tylko z samymi Rosjanami, ale także innymi ważnymi starciami. Regularnie publikował obrzydliwe rzeczy, wyrzucając nasze symbole narodowe do śmietnika i wulgarnie wypowiadając się na temat Polski. Od lat regularnie pluł na nasz kraj. Nagle, gdy w oczy zajrzało widmo mobilizacji, wielu sportowców zaczęło wyjeżdżać z Rosji. 20 października zrobi to także Aleksiej Spiridonov, ale jak twierdzi - nie ucieka przed wojskiem.

Aleksiej Spiridonov wyjeżdża z Rosji. Wyruszy w podróż do Kataru

Rosyjski siatkarz wyjeżdża do Kataru, by dalej grać w barwach Al Ahli Ad-Dauha. To jego drużyna od 2020 roku. Spiridonov w rozmowie z Match TV przyznał, że wielu jego znajomych wyjechało z kraju, by uniknąć mobilizacji. On jednak rzekomo tego nie robi!

- W kwietniu kupiłem bilet na 20 października do Kataru. Wracam do mojego klubu. Nasz siatkarski sezon zaczyna się po mundialu. Nie otrzymałem powiadomienia. Wielu moich przyjaciół już opuściło Rosję, ale Aleksiej Spiridonow nie jest szczurem, nie zamierzam uciekać z kraju - twierdził Spiridonov w rozmowie z Match TV.

Tak Aleksiej Spiridonov prowokował Polaków

Aleksiej Spiridonov wielokrotnie prowokował Polaków. Nie starczyłoby czasu i miejsca, by podsumować wszystkie skandaliczne wybryki Rosjanina. Podczas meczów Spiridonov wykonywał gest strzelania z karabinu do kibiców czy też rzekomo opluł... polskiego posła Marka Matuszewskiego (zaprzeczył, by doszło do takiej sytuacji). Wykonywał tez wiele obraźliwych gestów i parszywie wypowiadał się na temat naszego kraju, nazywając Polaków "zgniłym narodem".

Aleksiej Spiridonov to wielka gwiazda rosyjskiej siatkówki. Przez lata grał w swoim kraju w barwach m.in. Zenita Kazań. Dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów, na koncie ma też dwa mistrzostwa Rosji, triumf w lidze Kataru czy złote medale Ligi Światowej i mistrzostw Europy.

W ostatnim czasie prowokował także w sprawie wojny na Ukrainie. Paskudnie drwił z rosyjskiej inwazji!

Sonda
Czy lubisz Aleksieja Spiridonowa?
Bartosz Kurek: Nie zlekceważymy Amerykanów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze