Rozgrywający Zaksy Ben Toniutti po awansie do półfinału Ligi Mistrzów: Nie mogę uwierzyć!

2021-03-03 21:32
Zenit - ZAKSA TRANSMISJA TV NA ŻYWO Liga Mistrzów Gdzie obejrzeć mecz Zanit - ZAKSA STREAM ONLINE LIVE Siatkówka w TV dzisiaj 18.03.2021
Autor: CEV Zenit - ZAKSA TRANSMISJA TV NA ŻYWO Liga Mistrzów Gdzie obejrzeć mecz Zanit - ZAKSA STREAM ONLINE LIVE Siatkówka w TV dzisiaj 18.03.2021

Niesamowite uczucie radości ogarnęło cały siatkarski obóz Zaksy Kędzierzyn po wygraniu decydującej piłki w „złotym secie” ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów przeciwko Lube Civitanova. Polski zespół zwyciężył 16:14 i awansował do czołowej czwórki, eliminując obrońców tytułu i jedną z najlepszych drużyn klubowych ostatnich lat. W normalnym przebiegu gry to Włosi zwyciężyli 3:0.

Nieokazujący emocji w trakcie spotkań trener kędzierzynian Nikola Grbić krzyczał po wygranej na cały głos, jego podopieczni wpadli sobie w ramiona. Wiedzieli, że zrobili coś niesamowitego – nie dlatego, iż weszli do półfinału LM, co im się już zdarzało, ale stoczyli wojnę z gigantami włoskimi i okazali się lepsi zarówno sportowo jak i mentalnie. W końcówce bowiem o wszystkim decydowało zachowanie nerwów na wodzy i siła spokoju. A to jest bodaj najsilniejsza strona Zaksy w tym sezonie, poza znakomicie zbudowanym składem.

Michał Kubiak podjął ważną decyzję w sprawie swojej przyszłości

- Niesamowite! Nie mogę uwierzyć – nie ukrywał Benjamin Toniutti, francuski rozgrywający Zaksy, który otrzymał tytuł MVP rewanżowego spotkania. - Wróciliśmy z dalekiej podróży, bo Civitanova grała znakomity mecz. Jednak wierzyliśmy do końca, że jesteśmy w stanie wyeliminować faworytów. Fantastyczne uczucie!

Ostatnią piłkę spotkania skończył atakujący Zaksy Łukasz Kaczmarek. Przy stanie 15:14 dla kędzierzynian posłał asa serwisowego na drugą stronę. - Jeszcze to do mnie nie dociera – przyznał po meczu bombardier ekipy Kędzierzyna. - W każdym secie byliśmy bardzo blisko, ale tylko blisko, bo to przeciwnik miał więcej szczęścia. Obie drużyny zasłużyły na awans, bo obie pokazały 100 procent umiejętności.

Najnowsze