Sebastian Świderski

i

Autor: Cyfra Sport Sebastian Świderski

Wielka reforma

Sebastian Świderski nie kryje uśmiechu mówiąc o tej sytuacji! Wielka ulga towarzyszy prezesowi PZPS, kluczowa decyzja

2023-12-03 17:30

Nie jest tajemnicą, że aktualny terminarz PlusLigi jest dość mocno napięty. Kluby oprócz weekendów, często mają spotkania w środku tygodnia, co dość mocno wpływa na kontuzję, które dopadają zawodników przy tak wyczerpującym graniu. Reforma o zmniejszeniu drużyn w najwyższej siatkarskiej lidze w Polsce ma zapewnić reprezentantom Polski w topowych klubach więcej odpoczynku.

PlusLiga jest jedną z najlepszych lig siatkarskich na całym świecie. Najlepiej potwierdzają to wyniki choćby w ostatnich rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie trzy razy z rzędu najlepsza była ekipa ZAKSY Kędzierzyn-Koźla. W ostatnim finale wszyscy kibice byli świadkami polskiego pojedynku, ponieważ oprócz podopiecznych Tuomasa Sammelvuo znalazł się zespół Jastrzębskiego Węgla. Po ostatnim sezonie reprezentacyjnym, "biało-czerwoni" znakomicie się spisali wygrywając najpierw Ligę Narodów, następnie mistrzostwa Europy, a na końcu bez problemu notując awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Niestety wszyscy reprezentanci Polski nie mogli liczyć na taryfę ulgową, gdzie od razu wskoczyli na bardzo wysokie obroty, co jest jednym z powodów częstych urazów siatkarzy w PlusLidze. Zmniejszenie ilości drużyn może powstrzymać ten maraton, który nie działa dobrze na siatkarzy.

QUIZ: Rozpoznasz polskich siatkarzy? Komplet punktów to obowiązek prawdziwego kibica!

Pytanie 1 z 20
Zaczynamy z wysokiego C. Siatkarz na zdjęciu to...
Bartosz Kurek

Ta reforma może przynieść same korzyści! Wielka ulga Sebastiana Świderskiego oraz Nikoli Grbicia

Zmniejszenie ilości drużyn od sezonu 2025/2026 ma mieć ogromny wpływ także na drużyny z dolnej części tabeli. Ta reforma została wprowadzona po głosowaniu, które zakończyło się wynikiem 8:7 (jeden z głosujących się wstrzymał). Na temat przegłosowania tego pomysłu wypowiedział się Sebastian Świderski. - Oczywiście z naszej - PZPS-u - perspektywy to duża ulga. Daje to nam możliwość wygenerowania więcej wolnego czasu dla kadrowiczów. Chodzi tu o zawodników, którzy spędzają najwięcej czasu poza domem, przede wszystkim w podróży. Zmniejszenie stawki pozwoli nie tylko "rozciągnąć" ligowy kalendarz, lecz także oznacza dwa wyjazdy mniej z klubem - zaznaczył prezes PZPS.

Taka decyzja na pewno będzie miała wpływ na lepsze przygotowanie siatkarzy do rozgrywek w reprezentacji, ponieważ w ostatnim czasie długie granie zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźla oraz Jastrzębskiego Węgla przełożyło się na późniejsze dołączenie kluczowych siatkarzy na zgrupowanie.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze