Grupa Azoty Chemik Police mistrzem Polski

Autor: Cyfra Sport

Lekcja włoskiego

Siatkarki Chemika poza pucharem CEV. Włoszki załatwiły sprawę w dwóch setach

2024-01-18 20:32

Po przegranej w pierwszym meczu z włoskim Chieri’76 w pucharze CEV w stosunku 1:3, kibice Chemika Police z nadziejami czekali na mecz rewanżowy. Spotkał ich srogi zawód, bo już po dwóch setach było po balu. Ostatecznie Chemik przegrał 2:3 (20:25, 21:25, 25:20, 35:33, 13:15).

Policzanki brylują w Tauron Lidze, ale rozgrywki europejskie okazały się inną bajką. Po porażce przed tygodniem we Włoszech 1:3, Chemik musiał wygrać przynajmniej 3:1, żeby doprowadzić do złotego seta. Nadzieja prysły jak mydlana bańka. Już pierwszy set przegrany 20:25, nie wróżył niczego dobrego. W drugim policzanki zerwały się do walki, potrafiły kilka razy odrobić starty i doprowadzić do remisu (13:13), ale w końcówce były bezradne.

Zaksa i Jastrzębski Węgiel mogą się znowu spotkać w finale Ligi Mistrzów. Drabinka ułożona pod polskie zespoły

Nie pomogła zmiana rozgrywającej Marleny Kowalewskiej na Chinkę Xia Ding. Włoszki wygrały seta 25:21 i mogły cieszyć się z awansu do ćwierćfinału. Ich trener posłał na parkiet kilka rezerwowych i dopiero wówczas Chemik nawiązał walkę. Wygrał trzeciego seta do 20. W Chemiku rozegrała się Martyna Łukasik, którą w drugim secie trener Marco Fonoglio nie wiadomo czemu trzymał na ławce. Ostatecznie doszło do tie-breaka, którego Chemik przegrał do 13 mimo, że prowadził 13:10. Policzanki pożegnały się z pucharem CEV, natomiast w ćwierćfinale tych rozgrywek zagrają siatkarki Budowlanych Łódź, dzięki zajęciu trzeciego miejsca w swojej grupie Ligi Mistrzyń.

Wzruszający gest mistrza świata w siatkówce. Andrzej Wrona zebrał setki tysięcy złotych na chore dzieci