Siatkarski mistrz świata Dawid Konarski ma koronawirusa

2020-10-28 15:44
Dawid Konarski
Autor: Cyfrasport Dawid Konarski

Z siatkarskiej drużyny Czarnych Radom nadeszła w środę informacja o zakażeniu koronawirusem wykrytym u reprezentanta Polski, atakującego Dawida Konarskiego. Jeszcze kilka dni temu nic nie wskazywało na możliwość pojawienia się problemów, bo cały zespół radomian był badany i nie pojawiły się przypadki zainfekowania. Na początku tygodnia dwukrotny mistrz świata poczuł się jednak gorzej.

Dawid Konarski jeszcze 23 października był przebadany razem z całym zespołem przed wyjazdem na zaplanowany na 28 października mecz PlusLigi do Suwałk. Wówczas wszystkie wyniki były negatywne. W poniedziałek jednak Konarski zgłosił objawy gorszego samopoczucia i został wysłany na kolejny test. W środę okazało się, że rezultat jest pozytywny. Czarni Radom wydali w środę komunikat, który poniżej publikujemy:

Skaczące tętno, zmęczenie, brak sił... Czy siatkarze powinni się bać Covid-19? Lekarz zabrał głos

Klub WKS Czarni Radom S.A., informuje że w rezultacie przeprowadzonych testów na obecność wirusa SARS-COV-2, Dawid Konarski otrzymał pozytywny wynik.

Cała drużyna wraz ze sztabem trenerskim przeszła testy w dniu 23.10.2020 przed wyjazdem do Suwałk. Otrzymaliśmy informację o komplecie negatywnych wyników.

Vital Heynen mocno o koronawirusie. „Parę razy w życiu się bałem”

W dniu 26.10.2020 objawy złego samopoczucia zgłosił Dawid Konarski, który po konsultacji z lekarzem od razu miał wykonany test, tym razem z wynikiem pozytywnym, który klub otrzymał w dniu 28 października.

– Pozostała część zespołu jest na bieżąco monitorowana i czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. – powiedział prezes klubu WKS Czarni Radom S.A. , Wojciech Stępień. Klub WKS Czarni Radom S.A. w kolejnych dniach będzie informować o działaniach oraz stanie zdrowia zawodnika. Klub pozostaje w stałym kontakcie z Polską Ligą Siatkówki”.

Ogromna kolejka do testów na koronawirusa
Najnowsze