Dmytro Paszycki, Trefl Gdańsk, siatkówka, siatkarz

i

Autor: Trefl Gdańsk Urodzony w Ukrainie siatkarz Dmytro Paszycki w barwach Trefla Gdańsk

Siatkarz uciekł z Rosji i zerwał kontrakt. Chce grać w Polsce

2022-03-15 13:23

Jeśli nie przeszkodzą sprawy natury formalnej, siatkarska PlusLiga wzmocni się o klasowego gracza. Jak już informowaliśmy, Trefl Gdańsk przymierzał się do pozyskania środkowego rodem z Ukrainy, Dmytro Paszyckiego. Siatkarz jest już w Polsce, teraz muszą zostać dopełnione stosowne formalności.

Jak pisaliśmy, jeszcze niedawno Dmytro Paszycki reprezentował barwy rosyjskiego Zenita St Petersburg, uczestnika Ligi Mistrzów siatkarzy. Po inwazji Rosji na Ukrainę sprawy przybrały dramatyczny obrót. Paszycki, urodzony w Ukrainie gracz Zenita postanowił pożegnać się z rosyjskim klubem. Dla Paszyckiego wybuch wojny to podwójnie trudny moment. Nie dość, że ma rodzinę w Ukrainę i tam się urodził, to jeszcze od 2020 roku posiada… rosyjskie obywatelstwo. Miało mu ono ułatwić grę w lidze rosyjskiej (obowiązują tam limity obcokrajowców), względnie pozwolić na starania o powołanie do kadry Rosji. Paszycki bowiem nigdy nie grał w reprezentacji Ukrainy. Paszycki jest także doskonale znany w polskiej siatkówce i na Wybrzeżu. W sezonie 2016/17 ukraiński środkowy grał już w gdańskim klubie.

Powiedział „Nie" Rosjanom. Siatkarz polskiej kadry blisko nowego klubu

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

Teraz znowu będzie miał na to szansę, ale na razie formalnie jeszcze nie wszystko zostało w tej kwestii wyjaśnione, chociaż we wtorek 15 marca gdański klub przedstawił już na konferencji nowego gracza.

Klub czyni wszelkie starania, by zdążyć pozyskać zawodnika przed środowym meczem z Indykpolem AZS Olsztyn na zasadzie transferu medycznego, jednak decyzja jest teraz w gestii światowej federacji FIVB” – wyjaśnia Trefl. „W połowie ubiegłego tygodnia Trefl Gdańsk porozumiał się z managerem zawodnika co do możliwości dokończenia sezonu przez Dimę w Polsce. Trefl ma bowiem prawo do transferu medycznego za kontuzjowanego Pablo Crera. Argentyński środkowy doznał kontuzji na początku stycznia w meczu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, ale wcześniej wystąpił we wszystkich spotkaniach w wyjściowej szóstce”.

Rosyjskie ligi siatkarskie sponsorowała... ukraińska firma. Właśnie zerwała współpracę

– Niestety, nie udało się dojść do polubownego rozwiązania kontraktu Dimy z rosyjskim klubem. Dima zerwał umowę z Petersburgiem, licząc się ze wszystkimi konsekwencjami, jakie ta decyzja za sobą niesie, ale by mógł wystąpić w innym kraju, potrzebna jest zgoda Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej. Niestety, rosyjski związek takiej zgody nie chce wydać, więc musi ingerować organ wyższy, FIVB – wyjaśnia prezes Trefla Dariusz Gadomski.

Sonda
Czy ZAKSA obroni tytuł w Lidze Mistrzów?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze