Siatkówka, Liga Narodów, siatkarze, reprezentacja Polski, Nikola Grbić

i

Autor: FIVB Trener Nikola Grbić z podopiecznymi

Siatkarze poznali kalendarz mistrzostw świata 2022. Oto terminarz meczów Polaków

2022-07-05 11:14

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) opublikowała terminarz meczów mistrzostw świata siatkarzy, które zostaną rozegrane w Polsce i Słowenii na przełomie sierpnia i września 2022 roku. Już oficjalnie poinformowano, że nie będzie trzeciego gospodarza imprezy, do czego pierwotnie pretendowały Włochy. Wiadomo, kiedy polscy siatkarze zagrają w fazie grupowej.

W Polsce odbędą się mecze dwóch grup eliminacyjnych, a w Słowenii czterech – tak wynika z informacji FIVB. Tym samym, Słoweńcy wzięli na siebie większość zmagań fazy grupowej. W tym kraju odbędą się spotkania grup B, D, E i F. W Polsce zagra oczywiście nasza grupa C (Polska, USA, Meksyk, Bułgaria) oraz „ukraińska” grupa A (Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko). Formuła mistrzostw świata została znacznie okrojona w stosunku do pierwotnego planu rozgrywania tych zawodów w Rosji, gdzie miano rozegrać ponad 100 spotkań. Impreza została skrócona do 52 gier w związku z tym, że Rosjanom odebrano organizację i trzeba było szukać na gwałt nowych gospodarzy oraz wdrożyć oszczędności.

Vital Heynen wpadł w potworną furię. Wszystko nagrały kamery, szkoleniowiec nie powstrzymał emocji

Głos polskiej siatkówki Tomasz Swędrowski: Skomentowałem kilka tysięcy meczów

Polscy siatkarze rozpoczną rywalizację w MŚ 2022 w Katowicach – tam zagrają trzy spotkania fazy grupowej. Pierwsze starcie mają zaplanowane 26 sierpnia o 20.30 w katowickim Spodku z Bułgarią. Wcześniej, o 17.30 tego dnia, w innym meczu „polskiej” grupy w Katowicach zagrają Amerykanie z Meksykanami. Drugi gospodarz MŚ, Słowenia, zaczyna starciem z Kamerunem w Lublanie.

System rozgrywek w MŚ siatkarzy jest prostszy niż przed zmianą gospodarza i każdy mecz będzie się liczył. Z każdej z sześciu grup do dalszej fazy wejdą dwie pierwsze ekipy oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc. Wyłoniona w ten sposób szesnastka rozpocznie od razu zmagania pucharowe od 1/8 finału play-off. By zostać mistrzem świata, trzeba rozegrać 7 spotkań.

Heynen go odstrzelił, teraz się odkuje? Bartosz Bednorz wraca do kadry siatkarzy

Finn Taylor, dyrektor generalny Volleyball World, zauważył: – Ogłoszenie harmonogramu meczów pokazuje, w jaki sposób nowy format rozgrywek przyniesie korzyści graczom i kibicom. Łatwiej będzie teraz śledzić postępy swojej drużyny, ale oznacza to również, że każdy mecz nabiera dodatkowego znaczenia. Łatwiejsze zrozumienie sposobu rozgrywek ułatwia również zaangażowanie nowym kibicom, co ma kluczowe znaczenie, bo popularność siatkówki na całym świecie wciąż rośnie.

Siatkówka, mistrzostwa świata 2022, terminarz, system rozgrywek

i

Autor: FIVB System rozgrywek MŚ siatkarzy 2022

Mecze reprezentacji Polski siatkarzy w fazie grupowej MŚ 2022 [TERMINARZ]

26 sierpnia 2022, godz. 20.30 (Katowice): Polska – Bułgaria

28 sierpnia 2022, godz. 20.30 (Katowice): Polska – Meksyk

30 sierpnia 2022, godz. 20.30 (Katowice): Polska – USA

Ewentualne mecze Polaków w kolejnych fazach

1/8 finału: 4 lub 6 września, Gliwice

1/4 finału: 8 września, Katowice

Półfinał: 10 września, Katowice

Finał: 11 września, Katowice

Historyczna decyzja w polskim sporcie! Ukraiński klub dołączył do naszych rozgrywek, oficjalny komunikat

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Najnowsze