Siatkówka, Bartosz Bednorz, reprezentacja Polski

i

Autor: FIVB Siatkarz reprezentacji Polski Bartosz Bednorz

Heynen go odstrzelił, teraz się odkuje? Bartosz Bednorz wraca do kadry siatkarzy

2022-07-04 15:26

Awans na turniej finałowy Ligi Narodów (20–24 lipca w Bolonii) polscy siatkarze mają już w ręku, ale pozostały im jeszcze cztery spotkania fazy zasadniczej. We wtorek 5 lipca o 20.00 w Gdańsku meczem z Iranem Biało-Czerwoni zaczynają pięciodniowy polski etap LN 2022, w którym jednak nieco bardziej niż wyniki będzie się liczyć rywalizacja o miejsce w składzie na mistrzostwa świata.

Trener Nikola Grbić sprawdził w poprzednich turniejach w Kanadzie i Bułgarii praktycznie dwa składy, wygrał siedem z ośmiu spotkań i nic nie wskazuje, by miał wiele znaków zapytania w kwestii selekcji mundialowej. Do Gdańska na spotkania z Iranem (5.07), Chinami (7.07), Holandią (9.07) i Słowenią (10.07) serbski szkoleniowiec po raz pierwszy zabiera Bartosza Bednorza – ważną postać kadry, która z powodu urazu nie miała okazji pokazać się w nowym rozdaniu. „Bedni” może jeszcze namieszać w najciekawszej rozgrywce personalnej – w gronie przyjmujących. Jak się wydaje, to w tej grupce trwa najpoważniejszy bój o miejsce na mundial. Bednorz nie należał do ulubieńców poprzednika Grbicia, Vitala Heynena.

Bartosz Kurek komentuje zachowanie żony! Wystarczyło jedno nagranie z internetu, siatkarz nie ma wątpliwości

Bartosz Bednorz tłumaczy dlaczego grał w Rosji w czasie wojny

– Wszyscy są ciekawi jak będzie wyglądał Bednorz, a przecież on ma coś do udowodnienia, bo był odstrzelony przez Heynena – przypomina w rozmowie z „SE” Jakub Bednaruk, znany polski trener, współpracujący w przeszłości z kadrą seniorów (brąz LN w 2019 r. po pokonaniu Brazylii, zresztą z udziałem Bednorza – red.). – Nie było do tej pory zbyt wielu spotkań, które odpowiadałyby na kluczowe pytania. Granie ze słabą Kanadą czy Australią nic nie daje, tylko starcie z USA postawiło przed nami problemy. Jestem ciekaw jak będziemy rosnąć i czy nadal będzie widać progres. Trochę na drugim planie stawiam sprawę personalnych wyborów, bo mam wrażenie, że pomysł na skład Grbić ma od dawna – dodaje Bednaruk.

Bartosz Kurek komentuje zachowanie żony! Wystarczyło jedno nagranie z internetu, siatkarz nie ma wątpliwości

Po przyjeździe na zgrupowanie kadry w Spale w maju Bednorz miał problem z szyją i nie został zabrany przez Grbicia na dwa pierwsze turnieje Ligi Narodów w Ottawie i Sofii. Teraz się odbudowuje.

Joanna Wołosz brutalnie o występach w Lidze Narodów. Kapitan polskich siatkarek mówi o wstydzie, mocne słowa

– Zawsze na kadrę przyjeżdżałem z takim samym nastawieniem. Nawet po pewnych wyborach poprzedniego szkoleniowca regularnie byłem do dyspozycji. Najważniejsze dla mnie było to, żeby, bez względu na wszelkie decyzje personalne stanąć przed lustrem i móc powiedzieć, że zrobiłem wszystko, by znaleźć się w tym miejscu. Na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Teraz jest nowy selekcjoner, nowe rozdanie. Idziemy wszyscy w jednym kierunku – skomentował Bednorz w rozmowie z „SE” po rozpoczęciu zgrupowania kadry.

Kto pojedzie na MŚ siatkarzy?

Rozgrywający: pozycja Marcina Janusza i Grzegorza Łomacza jest silna. Ten trzeci to Jan Firlej, ale jedynie w razie sytuacji awaryjnej

Przyjmujący: pewniacy to Kamil Semeniuk i Aleksander Śliwka, o pozostałe miejsca walczy trójka Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek. Niewiadomą pozostaje ewentualna obecność rehabilitującego się Wilfredo Leona. Nie jest też jasne, ilu przyjmujących Grbić zamierza wziąć na MŚ – 4 czy 5.

Środkowi: tercet Mateusz Bieniek, Kuba Kochanowski, Karol Kłos może się szykować na mundial

Atakujący: pytanie kto będzie zmiennikiem Bartosza Kurka, a tu największe szanse ma Łukasz Kaczmarek, górujący doświadczeniem w meczach o stawkę nad Karolem Butrynem

Libero: klasycznej rywalizacji o MŚ nie ma, Paweł Zatorski i Jakub Popiwczak mogą ewentualnie walczyć o miano „jedynki”

Sonda
Czy podopieczni Nikoli Grbicia wygrają Ligę Narodów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze