Skra Węglem zgaszona

2008-11-09 18:53

Czy rozżarzoną skrę można zgasić węglem? Eksperyment daje się wykonać pod warunkiem, że Węgiel jest Jastrzębski, a Skra mocno niekompletna. W Bełchatowie lider PLS przegrał z drużyną z Jastrzębia 2:3 (25:22,19:25,18:25:25:22,8:15).

Trener Daniel Castellani dysponował talią z której wyjęto trzy asy. Najlepszy atakujący Mariusz Wlazły(25 l.), najlepiej przyjmujący Stephana Antiga(32 l.) i najwyższy z środkowych Marcin Możdżonek (23 l.) , wyłączeni przez kontuzje, poczynania kolegów mogli oglądać tylko z widowni. Z wielką ambicją próbowali kolegów zastępować Jakub Jarosz(21 l.) i Bartek Kurek(20 l.), ale w dodatku kryzys formy w Skrze przeżywał rozgrywający Miguel Falasc.

Zmobilizowani zawodnicy Jastrzębia ostro zaatakowali w II secie. „Uwzięli” się dręczyć serwisem Dawida Murka (31 l.) i przynosiło im to wiele punktów. Kapitalnie usposobiony Robert Prygiel(32 l.) na zmianę przebijał i obijał bełchatowski blok. Wydawało się, że mecz skończy się w czterech setach. Skra zerwała się do walki i czwartą partię wygrała. Ale w tie-breaku była już bezradna.
W PLS nie ma więc potentatów, których nie da się pokonać. Pokonanie Bełchatowa przez Węgiel, to jednak spora sensacja.

Z pozostałych meczów 4. kolejki PlusLigi najciekawszym wydarzeniem wydaje się zwycięstwo Trefla nad – wzmocnioną przez Marcina Nowaka (33 l.) – Delectą.  Bój zacięty, ale sopocianom wreszcie udało się wygrać.