Stefano Lavarini

i

Autor: Cyfrasport Stefano Lavarini

Ogromna klasa szkoleniowca

Stefano Lavarini zaskoczył wielu kibiców! Fantastyczny widok podczas mistrzostw Europy, wielki szacunek

2023-08-23 22:20

Trwają mistrzostwa Europy kobiet w siatkówce. Reprezentacja Polski ma już pewny awans do kolejnej rundy. Podopieczne Stefano Lavariniego zwyciężyły z Węgrami, Słowenią oraz Belgią. "Biało-Czerwone" musiały uznać wyższość rywalek w starciu z Serbią. Podczas minionego starcia doszło do niecodziennego obrazka, a głównym bohaterem tego nagrania był szkoleniowiec Polek.

Mistrzostwa Europy kobiet w siatkówce rozpoczęły się na dobre. Reprezentacja Polski jeszcze kilka tygodni temu zdobyła upragniony brązowy medal podczas minionej imprezy, jaką była Liga Narodów. Wówczas podopieczne Stefano Lavariniego po pięciosetowym boju okazały się lepsze od USA. Był to ogromny sukces, a także ogromny zastrzyk pewności siebie przed mistrzostwami Europy. "Biało-Czerwone" rozegrały już na tej imprezie cztery spotkania, ponadto trzy starcia zdołały wygrać, tylko w pojedynku z Serbią, Polki musiały uznać wyższość rywalek.

Stefano Lavarini zaśpiewał hymn! Kibice mogli być w szoku

Szkoleniowiec reprezentacji Polski w siatkówce jest włoskim trenerem. który w przeszłości prowadził takie kluby, jak Igor Gorgonzola Novara, aktualnie oprócz prowadzenia polskiej kadry przejął także stery tureckiego klubu - Fenerbahce Stambuł. Stefano Lavarini w ostatnim starciu "biało-czerwonych" z Belgią mocno zaskoczył wszystkich kibiców, wszystko przez nagranie, na którym widać, że szkoleniowiec zaśpiewał hymn Polski. Nie jest to pierwszy przypadek w historii siatkówki, gdzie zagraniczny trener razem z drużyną śpiewa Mazurka Dąbrowskiego. 

Wówczas taka sytuacja miała miejsce za kadencji Vitala Heynena, który doprowadził reprezentację Polski mężczyzn do wielu sukcesów. Ponadto, aktualny szkoleniowiec wicemistrzów świata również mocno pracuje nad coraz lepszą rozmową w języku polskim.

Sonda
Czy Stefano Lavarini osiągnie duże sukcesy z reprezentacją polskich siatkarek?
Najnowsze