Zobaczcie ostatnią akcję finału PlusLigi i radość siatkarzy Jastrzębskiego Węgla [WIDEO]

2021-04-18 21:55 Marek Żochowski
Siatkówka, Jastrzębski Węgiel, finał, Zaksa, siatkarze, drużyna, Lukas Kampa, Łukasz Wiśniewski, Tomasz Fornal
Autor: Piotr Sumara/PLS Lukas Kampa, Łukasz Wiśniewski i Tomasz Fornal blokują atak siatkarzy Zaksy w finale PlusLigi

17 lat po ostatnim triumfie w rozgrywkach PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla w końcu doczekali się powtórki. W drugim meczu finału sezonu 2020/21 w swojej hali pokonali 3:1 Zaksę Kędzierzyn, tym samym wygrywając serię finałową 2–0 i otrzymując puchar za tytuł z rąk szefów PZPS. Rozstrzygnięcie wydaje się sensacyjne wobec dominacji Zaksy w całym sezonie, ale w ostatnich meczach play-off maszynka z Kędzierzyna jednak pracowała na nieco niższych obrotach i niektóre jej ogniwa nie dały rady. Mamy film wideo z ostatniej akcji i radości jastrzębian.

Jastrzębski Węgiel w starciach finałowych pokazał równiejszą formę, lepiej zbilansowany zespół, a kędzierzynianom, świetnym przez cały sezon, zabrakło nieco sił w walce o złoto. Zaksa broniła tytułu z 2019 roku (w 2020 r. mistrzostwa Polski nie przyznano), a Jastrzębski po raz ostatni miał pierwsze miejsce 17 lat temu. – Zaksa to nie jest zespół z innej galaktyki. Mimo że potrafią grać naprawdę fantastycznie, to jeżeli zagramy swoją najlepszą siatkówkę i wzniesiemy się na najwyższy poziom, możemy z nimi wygrać – zapowiedział libero jastrzębian Jakub Popiwczak i wszystko się potwierdziło na parkiecie.

Jastrzębski Węgiel siatkarskim mistrzem Polski! Zaksa Kędzierzyn zdetronizowana! [WIDEO]

Tak wyglądała ostatnia akcja meczu Jastrzębski Węgiel – Zaksa Kędzierzyn. Mamy film wideo z momentu wielkiego triumfu i radości śląskiej ekipy:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze