Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

Deklaracja selekcjonera

To już pewne. Nikola Grbić wyłożył kawę na ławę. Wyjawił plany na przyszłość, jest mocno oburzony

2022-09-14 17:19

Sezon reprezentacyjny w siatkówce mężczyzn dobiegł końca. Takie momenty to zawsze najlepszy czas na wszelkie podsumowania. Za Nikolą Grbiciem pierwsze poważne turnieje w roli selekcjonera reprezentacji Polski i jego pracę trzeba ocenić pozytywnie. Sam szkoleniowiec nie zamierzał ukrywać, jakie ma plany na przyszłość oraz poruszył kwestie, która go oburza.

Po erze Vitala Heynena w biało-czerwonej kadrze trzeba było znaleźć nowego selekcjonera. Wybór padł na Nikolę Grbicia, którego polscy kibice znają doskonale, bo poprowadził Zaksę Kędzierzyn-Koźle do wielkich sukcesów. Wybór wydawał się więc być dobrym posunięciem PZPS, a potwierdzenie tego przyszło w kolejnych miesiącach.

Kibice są wściekli! Zobaczyli, ile premii za srebro MŚ dostali siatkarze. Oberwało się... Lewandowskiemu i piłkarzom

Grbić o swojej przyszłości. Postawił sprawę jasno

Zarówno w Lidze Narodów, a przede wszystkim podczas niedawno zakończonych mistrzostw świata reprezentacja Polski pod wodzą Grbicia spisywała się bardzo dobrze. Biało-czerwoni najpierw wywalczyli brąz, a następnie zostali wicemistrzami świata. Choć po awansie do finału wielu kibiców spodziewało się złota, drugie miejsce również trzeba uznać za sukces.

Po tej deklaracji Sebastiana Świderskiego nie ma cienia wątpliwości. Twarde stanowisko, nie ma odwrotu

Dlatego też Grbić spokojnie może kontynuować pracę i jak sam powiedział w rozmowie z TVP Sport, chce się skupić jedynie na kadrze. Jednocześnie niemal przekreślił szansę na powrót do Włoch, bo jeden przepis wywołał u niego oburzenie. - Tak, chcę się skoncentrować na kadrze. Choć wszystko może się zdarzyć, to nawet nie sądzę, że będę mógł wrócić do pracy we Włoszech, ponieważ "kara" za łączenie pracy w klubie i kadrze wzrosła do stu tysięcy euro. To szalone. Nie powinno być systemu kar - powiedział Grbić.

- Jeśli chce się zatrudnić trenera reprezentacji, powinno się zatrudnić trenera reprezentacji. To decyzja klubu. Nie zmienia to faktu, że to nie jest już mój problem. Moim zamysłem jest to, by przez kolejny rok nie zajmować się klubem - dodał selekcjoner reprezentacji Polski, który ma poprowadzić Polaków do złota na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 5.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze