Tomasz Fornal

i

Autor: Cyfra Sport Tomasz Fornal

Nietypowa sytuacja

Tomasz Fornal kompletnie osłupiał, gdy zobaczył, co mu wręczono. Coś takiego jeszcze go nie spotkało, nie wiedział, co zrobić

2023-11-29 16:28

Tomasz Fornal to jedna z gwiazd reprezentacji Polski w siatkówce oraz Jastrzębskiego Węgla. Finaliści poprzedniej edycji Ligi Mistrzów póki co nie zaznali porażki, a w meczu przeciwko Jihostroj Czeskie Budziejowice to właśnie Tomasz Fornal okazał się być najlepszym zawodnikiem na parkiecie. Nagroda, jaką otrzymał razem ze statuetką MVP, zaskoczyła reprezentanta Polski.

Tomasz Fornal ma za sobą wyśmienity rok, zarówno w klubie, jak i w kadrze. Z Jastrzębskim Węglem zdobył mistrzostwo Polski i dotarł do finału Ligi Mistrzów, gdzie jednak jego drużyna uległa ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Później z reprezentacją Polski wygrał wszystko, co było do wygrania w tym roku – Ligę Narodów, mistrzostwa Europy oraz grupę kwalifikacyjną do igrzysk olimpijskich. Powrót do gry w klubie mógł być nieco bolesny, bowiem w starciu z ZAKSĄ w Superpucharze Polski znów górą okazał się rywal, choć Jastrzębski Węgiel prowadził już 2:0 w setach. Tomasz Fornal przeżył mocno tę porażkę, ale nie wpłynęło to negatywnie na jego grę – teraz poprowadził on do zwycięstwa swoją ekipę w meczu Ligi Mistrzów. I otrzymał nietypowy prezent.

Tomasz Fornal był zaskoczony. To dostał w nagrodę za mecz

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla wyśmienicie radził sobie na parkiecie i w dużej mierze dzięki niemu zespół wygrał z Jihostrojem Czeskie Budziejowice 3:0. Dlatego też to właśnie Fornalowi przyznano nagrodę MVP, czyli najbardziej wartościowego zawodnika meczu. Ale otrzymał on nie tylko statuetkę, ale też niezwykły prezent.

Jako że mecz odbywał się w Czechach, to właśnie lokalni organizatorzy odpowiadali za dodatkowy upominek do statuetki dla najlepszego gracza meczu. A jako że to są Czechy, to Tomasz Fornal otrzymał... ser oraz piwo! W pierwszej chwili zawodnik był wyraźnie zaskoczony takim upominkiem. A na wideo, jakie pojawiło się w sieci, słychać, że Fornal zastanawia się, czy nie oddać tych nagród... kibicom.

Tomasz Fornal bardzo chciałby zagrać w igrzyskach
Najnowsze