Michał Winiarski

i

Autor: Cyfrasport Michał Winiarski

Dramatyczne wieści

Trzęsienie ziemi w rodzinie Michała Winiarskiego. Życie jego siostry zmieniło się w jednej chwili

2022-09-29 17:48

Michał Winiarski przeżywa prawdziwy rodzinny koszmar. Były znakomity siatkarz usłyszał fatalne wieści, które wywołały trzęsienie ziemi wśród jego najbliższych. Chodzi o siostrę mistrza świata z 2014 roku, także byłą siatkarkę. Życie Joanny Winiarskiej-Belter zmieniło się w jednej chwili, gdy usłyszała katastrofalną diagnozę.

Trzęsienie ziemi w rodzinie Michała Winiarskiego. Życie jego siostry zmieniło się w jednej chwili

Siostra wybitnego siatkarza również ma na swoim koncie sukcesy w tej dyscyplinie sportu. Joanna Winiarska-Belter zdobyła mistrzostwo Polski w sezonie 1992/93. Grała wówczas w Pałacu Bydgoszcz i miała spory wpływ na karierę "Winiara". To ona zrodziła w nim pasję do siatkówki, gdy ten chodził na jej mecze jako dziecko. Zapewne nie spodziewała się, że jej brat osiągnie aż tyle. Winiarski przeszedł do historii polskiej siatkówki. Były przyjmujący przez lata był fundamentalną postacią reprezentacji Polski, z którą zdobył mistrzostwo świata w 2014 r. i wicemistrzostwo w 2006 r. Zapewne osiągnąłby jeszcze więcej, gdyby nie spora podatność na kontuzje. Po zakończeniu kariery został trenerem i obecnie prowadzi reprezentację Niemiec oraz Aluron CMC Wartę Zawiercie. Z kolei siostra 39-latka skupiła się na pracy w jednej z bydgoskich szkół i działalności charytatywnej. Niestety, teraz sama potrzebuje pomocy.

Joanna Winiarska-Belter ma nowotwór. Siostra byłego siatkarza prosi o pomoc

W dniu 39. urodzin brata, była siatkarka poinformowała o koszmarnej diagnozie za pośrednictwem Facebooka. Przyznała, że jej życie legło w gruzach w jednej chwili, gdy usłyszała słowa lekarza. Kobieta zmaga się z nowotworem złośliwym piersi z przerzutami do wątroby i kręgosłupa. Czeka ją nierefundowane leczenie, które jest bardzo kosztowne. W związku z tym poprosiła o pomoc finansową, prosząc o wpłaty na wskazany numer konta. Poniżej pełna treść jej emocjonalnego wpisu:

"Moi Kochani, W dniu dzisiejszym mój post będzie nieco inny od pozostałych… MAM RAKA, ZŁOŚLIWEGO RAKA PIERSI Z PRZERZUTAMI DO WĄTROBY I KRĘGOSŁUPA. Świat mi się zatrzymał w jednej chwili, legł w gruzach po kilku słowach lekarza. Nagle wszystko przestało być ważne. Zaschło mi w gardle, serce zaczęło w jednej minucie bić jak oszalałe…Chciałam zadawać pytania co dalej i co teraz, ile mi zostało…? Gonitwa myśli nie pozwalała mi zbudować żadnego zdania…Znacie mnie nie od dziś. Wiecie, że jestem silna, pełna energii, mało co do tej pory potrafiło mnie złamać. I pomimo całej tej sytuacji nie poddam się i będę walczyć. Czeka mnie nierefundowane leczenie komplementarne, które jest bardzo kosztowne, natomiast jest dla mnie szansą na życie. I nigdy nie myślałam, iż będę kogokolwiek prosić o pomoc. A teraz proszę WAS…Każdy grosz, każda złotówka jest dla mnie ważna. Jeśli chcecie mi pomóc, podaję swój numer konta:BNP Paribas Bank: 95 1600 1462 1029 0703 9000 0001" - napisała w mediach społecznościowych.

Sonda
Czy ktoś z Twoich bliskich walczył z rakiem?
Nikola Grbić po srebrnym medalu mistrzostw świata. Tak zareagował na sukces Polaków

Pokaż piłkarzu, co masz w garażu!

Włącz podcast i sprawdź, czym obecnie jeżdżą Lewandowski, Ronaldo i inni!

Listen to "Samochody gwiazd sportu. Lewy. Świątek. Ronaldo." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze