Vital Heynen

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Vital Heynen

"Zaginęła cała drużyna"

Vital Heynen wstrząsająco o wielkiej tragedii. Ogromna skala smutku, jego słowa rozdzierają serce

2023-02-07 14:35

Niewielu trenerów potrafiło tak zaskarbić sobie sympatię fanów jak Vital Heynen. Trener naszych siatkarzy śpiewał hymn z zawodnikami, osiągał wyniki i nie tylko. Był znakomitym szkoleniowcem i jeszcze lepszym człowiekiem, który z ogromną wrażliwością traktował kibiców. Niestety, teraz Vital Heynen znalazł się w centrum tragicznych zdarzeń. Wprost mówi o ogromnej skali smutku.

Vital Heynen już dłuższy czas nie prowadzi polskich siatkarzy, ale dalej jest kojarzony przez kibiców i traktowany z olbrzymią uprzejmością. Nawet, gdy prowadził reprezentację Niemiec, śpiewał polski hymn razem z fanami. Przesympatyczna postać była uwielbiana przez kibiców. Wielu tęskni za Vitalem Heynenem i jego pracą dla naszego zespołu. Teraz zarówno on, jak i jego drużyna potrzebuje wiele wsparcia. Szkoleniowiec Nilufer Belediyespor jest w Turcji, która walczy ze skutkami tragicznego trzęsienia ziemi.

Zuzanna Górecka i Zbigniew Bartman pochwalili się czymś wyjątkowym! W taki sposób para przypieczętowała związek, odważne posunięcie

Vital Heynen o tragedii w Turcji. "To szokujące dla całego kraju"

Były selekcjoner reprezentacji Polski udzielił wywiadu Sport.tvp.pl, w którym opowiedział o ogromnej tragedii, do której doszło w Turcji i nie ukrywał, że cały kraj jest w szoku w związku z trzęsieniem ziemi, które zdemolowało kraj.

Vital Heynen i jego drużyna są bezpieczni, ale tego samego nie można powiedzieć o innych drużynach.

- Dochodzą do nas informacje o całych drużynach siatkarskich, które zaginęły. Jedną z nich jest zespół z drugiej ligi z miasta Hatay dotkniętego katastrofą. Siatkarki były w hotelu, ten się zawalił i nikomu nie udało się nawiązać z nimi kontaktu - opowiada wstrząśnięty Heynen.

Godziny grozy Karola Angielskiego i jego dziewczyny w Turcji. Ewakuacja z mieszkania, strach przed wstrząsami wtórnymi [ZDJĘCIA]

Heynen o trzęsieniu ziemi w Turcji: Skalę tragedii widać na twarzach ludzi

Heynen nie ukrywał, że wydaje się, że na ulicach jest dość spokojnie, ale dramat wyrysowany jest na twarzach ludzi. - Nie zmienia to faktu, że skalę tragedii można wyczytać na twarzach wszystkich osób, które się spotyka. Moja nauczycielka tureckiego jest z tamtego rejonu. W poniedziałek odbyliśmy lekcję, ale nie była ona normalna. Non stop odbierała i wysyłała wiadomości, dowiadując się, kto z jej rodziny i znajomych został znaleziony żywy, a kto jest wciąż zaginiony - mówi w "TVP Sport".

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?
Najnowsze