Znicz, świeczka

i

Autor: East News Znicz

Wielka strata

Wielka strata dla polskiej siatkówki. Nie żyje były reprezentant kraju i utytułowany trener

2024-04-01 13:28

Wielkanocny poniedziałek przyniósł bardzo smutne informacje dla polskiej siatkówki. W wieku 87 lat zmarł wicemistrz Polski z 1964 roku oraz trener siatkarski, Władysław Pałaszewski. Przez całe życie związany był z ukochaną dyscypliną a największe triumfy odnosił jako szkoleniowiec. Pałaszewski był również reprezentantem Polski i sędzią międzynarodowym.

Władysław Pałaszewski przez całą karierę zawodnicza związany był z Dolnym Śląskiem. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w Sparcie Legnica, skąd przeniósł się do klubów z Wrocławia. Największe sukcesy święcił w Gwardii Wrocław. Z tym zespołem wywalczył wicemistrzostwo Polski w 1964 roku i brązowy medal mistrzostw Polski w 1965 roku. W reprezentacji Polski zanotował trzynaście występów. Jeszcze za czasów gry w siatkówkę prowadził żeński zespół Gwardii Wrocław, a później przejął męską ekipę tego klubu.

Nie żyje były reprezentant Polski w siatkówce

Jego praca w roli trenera była obfita w liczne sukcesy. Już z drużyną Gwardii zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, a jako szkoleniowiec Resovii Rzeszów wywalczył tytuł mistrzowski w 1972 roku i wicemistrzostwo Polski w 1973 roku. W latach 1980-82 doprowadzał do złotego medalu ekipę Gwardii, w której prowadził takich zawodników jak Maciej Jarosz, Lech łasko, czy Ireneusz Kłos.

Pałaszewski pracował również w roli sędziego siatkarskiego. Podczas igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 roku poprowadził finał turnieju kobiecego. Dodatkowo pełnił również funkcję kwalifikatora i komisarza zawodów. Informację o śmierci Pałaszewskiego przekazał klub KGHM Volley Wrocław.

Najnowsze