Luciano de Cecco

i

Autor: JAN KUCHARZYK/EAST NEWS

Ogromny dramat siatkarza

Wielkie wyznanie gwiazdy siatkówki! Od dawna zmagał się z choroba, wcześniej o tym nie mówił

2022-08-19 18:19

Trwa Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, reprezentacja Polski pewnie wygrała w pierwszym spotkaniu z Iranem 3:0. W drugiej parze naprzeciwko siebie stanęły drużyny Argentyny i Serbii. W rozmowie z "WP SportoweFakty" o swoich problemach opowiedział Luciano de Cecco, uważany za jednego z najlepszych rozgrywających na świecie. Okazało się, że Argentyńczyk zmagał się z poważną chorobą.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to ostatnie wyzwanie dla reprezentacji Polski, Iranu, Argentyny i Serbii przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, które będą rozgrywane w Polsce i Słowenii. W pierwszych spotkaniach podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Persów 3:0, a w drugim meczu "Albicelestes" w czterech partiach pokonali drużynę Serbii. Podczas wywiadu z "WP SportoweFakty" o swoich problemach opowiedział kluczowy zawodnik zespołu Argentyny - Luciano de Cecco, który kilka miesięcy temu ujawnił, że zmagał się z depresją.

Słynny polski siatkarz ma własną restaurację. Łukasz Kadziewicz poszedł w inną stronę niż Lewandowski! Znamy ceny

Sonda
Czy Polacy po raz trzeci z rzędu zostaną mistrzami świata?

Ogromne poruszenie wywołało wyznanie de Cecco. - Były naprawdę złe. W tym momencie, każdy stara się to wszystko sobie poukładać. Tylko Palacios z siatkarzy wiedział o mojej sytuacji. Nie mówiłem o tym nikomu w mojej drużynie, wszyscy dowiedzieli się w maju po finale ligi. Starałem się żyć z depresją. Próbowałem się dowiedzieć, co powinienem robić, a czego unikać. Moja rodzina mi bardzo dużo pomogła. Jestem jednak bardzo szczęśliwy, bo z dnia na dzień czuje się coraz lepiej - powiedział rozgrywający.

Katarzyna Skowrońska i wygibasy przed lustrem. Siatkarka tryskała humorem, te dwa słowa chce usłyszeć każdy

Argentyńczyk opowiedział także, jak radził sobie z tą ciężką chorobą na boisku. - Depresja może się brać także ze stresu. W siatkówce robi się wiele tego samego, życie każdego dnia wygląda bardzo podobnie. Zakończył się także związek z moją narzeczoną. Pojechałem na igrzyska i postawiłem wszystko na siatkówkę. Na końcu byłem wyczerpany, ale chciałem być profesjonalistą. Miałem kontrakt z klubem, nie chciałem go rozwiązywać. Starałem się robić dzień po dniu wszystko, co możliwe. Muszę przyznać, że nie grałem w zeszłym sezonie ligowym swojej najlepszej siatkówki, ale w finale serie A udało się wygrać - przyznał de Cecco.

Bartosz Kurek tą wypowiedzią mógł zaniepokoić kibiców. Słowa o rezygnacji z siatkówki, wyjawił prawdę

Siatkarz przyznał, kiedy powiedział o chorobie mediom. - Nie jest łatwo o tym rozmawiać, zrobiłem to 6-7 miesięcy po wszystkim. Być może udzieliłem tego wywiadu, żeby pomóc ludziom, którzy mogą cierpieć na coś podobnego. Nie chcę, by ludzie czuli do mnie współczucie. Po raz kolejny to powtórzę, ale jest coraz lepiej z każdym dniem i staram się robić swoje - powiedział Argentyńczyk.

Wilfredo Leon spotkał się z Nikolą Grbiciem. Są w dobrej komitywie?

Mistrzostwa świata rozpoczynają się 26 sierpnia, w fazie grupowej reprezentacja Argentyny będzie swoje mecze rozgrywać w Słowenii, a w fazie grupowej czekają na nich drużyny: Iranu, Holandii oraz Egiptu. Natomiast "Biało-Czerwoni" będą walczyć o zwycięstwo grupy C z Bułgarią, USA oraz Meksykiem.

Polscy siatkarze są w formie? Semeniuk: Nie musimy skakać metr w górę

Bartosz Kurek cieszy się ze zwycięstwa nad Włochami
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze