Kamil Semeniuk

i

Autor: Volleyball World

Memoriał Wagnera

Polscy siatkarze są w formie? Semeniuk: Nie musimy skakać metr w górę

2022-08-18 16:34

Meczem z Iranem polscy siatkarze rozpoczynają w czwartek (18.08) występ w Memoriale Wagnera 2022 w Krakowie. Do startu mistrzostw świata pozostał zaledwie tydzień. Czy postawa Biało-Czerwonych w tradycyjnym turnieju zadowoli kibiców i da nadzieje na medal mundialu? – Kibice nie są cierpliwi, chcą, byśmy już pokazywali formę – komentuje Kamil Semeniuk.

Podopieczni Nikoli Grbicia przed MŚ byli w ciężkim treningu, co wyraźnie dało się zauważyć w trakcie wymęczonej wygranej 3:2 z Ukrainą przed tygodniem. Teraz pomału schodzą z obciążeń i powinno to być widoczne już w Krakowie (w piątek gramy z Argentyną, w sobotę z Serbią), chociaż sami siatkarze nie oczekują wyłącznie fajerwerków. – Poczekajmy do pierwszego meczu grupowego mistrzostw świata. Mało kto widzi, jak wygląda cały nasz proces przygotowania do turnieju, ile potu musimy wylać, żeby forma była na możliwie najwyższym poziomie. Spotkania, które rozgrywamy do tej pory, traktujemy jako kontrolne. Nie w każdym będziemy w optymalnej dyspozycji. Proszę nie oczekiwać, że będziemy skakać na metr w górę i kończyć wszystkie ataki. Tak nie będzie – tłumaczy przyjmujący reprezentacji Polski Kamil Semeniuk, choć przyznaje, że cel kadry na krakowski turniej jest jasny.

Kamil Semeniuk o kadrze, Grbiciu i transferze do Perugii

Gwiazda reprezentacji Polski rozpętała burzę. Będzie pozwana do sądu!

– Skupiamy się na Memoriale, chcemy go wygrać, ale przede wszystkim zaprezentować się dobrze. Choć trwa proces budowania naszej gry, to powoli świeżość będzie przychodziła – jest przekonany siatkarz, który w przyszłym sezonie zagra we włoskiej Perugii. – Mecze towarzyskie są etapem. Wiem, że kibice są niecierpliwi, chcą już widzieć naszą fantastyczną grę, my jednak zamierzamy pokazać to, co najlepsze, podczas mistrzostw świata – zapewnia Semeniuk.

Była gwiazda kadry siatkarzy jasno stawia sprawę Leona. To powinien zrobić Grbić

Dobre wyniki polskich siatkarzy w Memoriale Wagnera nie zawsze przekładały się na udany występ w imprezie docelowej danego roku. I odwrotnie, nawet jeśli nie wygrali w tej ostatniej próbie przed kluczowym turniejem, to potem i tak zdarzało im się odnieść sukces w ważnych zawodach. Jednak przed mistrzostwami świata Biało-Czerwoni byli zwykle w czubie MW, dobrze więc, by poszli tym tropem i w 2022 roku.

2006: triumf w MW – srebro MŚ

2014: 2. m. w MW – złoto MŚ

2018: triumf w MW – złoto MŚ

2022?

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze