Siatkówka, reprezentacja Polski, Wilfredo Leon, Nikola Grbić, Sebastian Świderski

i

Autor: PZPS Wilfredo Leon z Nikolą Grbiciem w Krakowie. Z lewej prezes PZPS Sebastian Świderski, obok lekarz kadry Jan Sokal

Reprezentacja siatkarzy bez gwiazdy

Wilfredo Leon spotkał się z Nikolą Grbiciem. Są w dobrej komitywie?

2022-08-18 17:04

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić zrezygnował z powołania na mistrzostwa świata wracającego do zdrowia po operacji kolana Wilfredo Leona. Wywołało to lawinę komentarzy, a i sam zawodnik „dorzucił do pieca”, pokazując w internecie serię filmów z treningów, na których wygląda na w pełni sprawnego. Wyglądało to trochę tak, jakby koniecznie chciał dowieść selekcjonerowi, że ten popełnił błąd. Czy panowie są nadal w dobrej komitywie? PZPS przekonuje, że tak i pokazał nawet wspólną fotografię wykonaną tuż przed startem Memoriału Wagnera.

Leon nie brał udziału w całym cyklu letnim kadry i to była jedna z głównych przyczyn braku powołania. Sam zawodnik co prawda poprzez materiały wideo daje do zrozumienia, że czuje się gotowy na mundial, ale trudno to było uznać za koronny dowód na to, że jest w wystarczającej formie. Komentujący to zachowanie Leona kibice uważają, że Grbić popełnił błąd, nie powołując go na MŚ. Ale są też głosy wskazujące, że takie wideo nie dowodzi niczego, choćby Wilfredo skakał na niebotyczne wysokości. „Jest taka nowa metoda pomiaru poziomu formy sportowej. Coś, że się skacze i nakłada kubeczek plastikowy na antenkę. Ktoś zna nazwę tej metody?” – pytał ironicznie na Twitterze Oskar Kaczmarczyk, były członek sztabu męskiej kadry narodowej, trener i statystyk siatkarski.

Polscy siatkarze są w formie? Semeniuk: Nie musimy skakać metr w górę

Wilfredo Leon: Czy ktoś może nas pokonać?

Grbić wyjaśniał swoją decyzję po wygranym 3:2 sparingu z Ukrainą w Radomiu. – Po trzech miesiącach bez gry w siatkówkę bardzo trudno wrócić do zespołu, który trenuje na pełnych obrotach. Ryzykuje się kolejny uraz, ale chodzi też o poziom gry. Wilfredo mógłby nie grać tak jak po nim wszyscy oczekują – skomentował serbski szkoleniowiec.

Była gwiazda kadry siatkarzy jasno stawia sprawę Leona. To powinien zrobić Grbić

Tymczasem polską kadrę, która w czwartek (18.08) meczem z Iranem zaczyna trzydniowy Memoriał Wagnera, Wilfredo Leon odwiedził w Krakowie. Jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej, Leon wybiera się do Włoch i w przeddzień wyjazdu do Perugii przyjechał pod Wawel.

Nasz przyjmujący na spotkaniu ze sztabem reprezentacji Polski życzył kadrze sukcesów podczas zbliżających się mistrzostw świata. Wilfredo – dziękujemy, życzymy powodzenia i do zobaczenia!” – napisano na Twitterze PZPS.

Sonda
Czy Nikola Grbić jest dobrym trenerem dla Polaków?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze