Wilfredo Leon, Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon, Nikola Grbić

poważna rozmowa

Tak Wilfredo Leon przyjął informację o wykluczeniu z mistrzostw świata. Nikola Grbić o wszystkim opowiedział

2022-08-14 9:58

Wilfredo Leon robił co mógł, aby wziąć udział w mistrzostwach świata, które rozpoczynają się pod koniec sierpnia w Polsce i Słowenii. Niestety, zaległości treningowe po kontuzji i rehabilitacji okazały się zbyt duże, a selekcjoner Nikola Grbić nie chciał ryzykować i zbyt szybko wprowadzać zawodnika do treningów na pełnych obrotach. Teraz Serb zdradził, jak Leon przyjął decyzję o tym, że nie otrzyma powołania.

Od wielu tygodni trwał wyścig z czasem. Wilfredo Leon robił wszystko, by pomyślnie zakończyć rehabilitację po operacji i rozpocząć treningi z drużyną, by móc wystąpić na mistrzostwach świata. W pewnym momencie wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku – Nikola Grbić był zaskoczony, jak szybko Leon dochodzi do sprawności, a później przyjmujący dołączył nawet do kadry na zgrupowaniu w Spale. Niestety, nie mógł jeszcze trenować na pełnych obrotach z resztą drużyny i po konsultacjach w kadrze uznano, że ryzyko kolejnej kontuzji będzie zbyt duże, a do tego zawodnik może nie odzyskać odpowiedniej formy, by prezentować poziom reprezentacyjny. Leon musiał pogodzić się z faktem, że na mistrzostwach nie zagra.

Te słowa mogą zaboleć Wilfredo Leona! Dosadny komentarz, były reprezentant Polski nie gryzł się w język

Wilfredo Leon: Czasem muszę pomóc chłopakom

Nikola Grbić chciał wszystko wyjaśnić swojemu podopiecznemu. Zdradził, jak to przyjął

Już kilkukrotnie selekcjoner polskiej kadry wskazywał, jakie ryzyko wiąże się z wzięciem Leona na mistrzostwa. Podkreślił to po raz kolejny po towarzyskim meczu z Ukrainą. – Chciałem, by był częścią zespołu. Ale jeśli nie trenujesz i nie grasz w siatkówkę przez trzy miesiące, powrót do zespołu, który jest rozpędzony do 100 km/h, jest ekstremalnie trudny. Mógłby zmuszać się do robienia czegoś, co niesie ze sobą ryzyko kontuzji. Szczerze żałuję, że nie może być w składzie. Ostatecznie nie chciałem podejmować absolutnie żadnego ryzyka, które mogłoby się skończyć jego urazem – powiedział Serb cytowany przez portal Interia Sport.

Anna Kurek ma tatuaż w intymnym miejscu. Dowiedz się więcej z galerii poniżej:

Grbić przypomniał, że nie chodzi o samo zdrowie, ale też o poziom gry i oczekiwania kibiców względem zawodnika. – Wyprzedził plany rehabilitacyjne dotyczące powrotu do skakania, robił, co w jego mocy. To świetna rzecz. Kiedy jednak pojawia się na boisku, wszyscy oczekują, że zaserwuje piłkę z prędkością 120 km/h. I gdyby spudłował, wszyscy byliby rozczarowani. Jeśli nie jest gotowy, to nie jest. Chodzi nie tylko o ryzyko kontuzji, ale i jego poziom. Jeśli nie mogę wykorzystać go na boisku, biorę kogoś, kto naprawdę może nam pomóc – stwierdził trener reprezentacji Polski.

Bartosz Kurek wprost powiedział, co myśli o decyzji Nikoli Grbicia. Stanowcza wypowiedź kapitana kadry

Nikola Grbić musiał odbyć trudną rozmowę z Wilfredo Leonem na temat tej decyzji. Zdradził, że zawodnik nie przyjął tego najlepiej, choć zrozumiał przemawiające za nią argumenty. – Wytłumaczyłem mu decyzję, bo to dla mnie bardzo ważne, by wszystko było jasne. Zrozumiał i zgodził się z tymi argumentami. Oczywiście widziałem u niego rozczarowanie. Powiedziałem, że jeśli chce z nami zostać, będziemy szczęśliwi, ludzie ze sztabu będą pomagać mu w powrocie do formy. Ale wolał wrócić do domu, do rodziny. Wszystko było w porządku, nie ma żadnych sensacji – zapewnił Serb.

Sonda
Czy polscy siatkarze obronią tytuł mistrzów świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze