Bartosz Kurek

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

Kapitan zabrał głos

Bartosz Kurek wprost powiedział, co myśli o decyzji Nikoli Grbicia. Stanowcza wypowiedź kapitana kadry

2022-08-12 17:47

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn zbliżają się wielkimi krokami. Reprezentacja Polski ponownie będzie faworytem do złotych medali, wszak w przypadku obrońców tytułu nie może być inaczej. Nikola Grbić wybrał już zawodników, którzy powalczą o złoty medal i kadra wydaje się być zamknięta. Ostatnie wydarzenia związane z reprezentacją zdecydował się skomentować Bartosz Kurek.

Przełom sierpnia i września będzie niebywale gorącym okresem w siatkarskim świecie. Wszystko ze względu na mistrzostwa globu, które odbędą się w Polsce i Słowenii. Nie jest żadną tajemnicą, że jedną z głównych ról odgrywać będą biało-czerwoni, którzy dwa razy z rzędu sięgali po tytuł mistrzów świata. Teraz liczą na skompletowanie "hattricka".

Sebastian Świderski wyszedł z cienia. Prezes PZPS skrytykował sytuację z Wilfredo Leonem, nie gryzł się w język

Kurek o decyzjach Grbicia. Klarowna wypowiedź kapitana

Zdobycie złotego medalu to również cel, jaki został postawiony przed Nikolą Grbiciem. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski ma już za sobą pierwszy test, jakim była Liga Narodów i biało-czerwoni w tych rozgrywkach zaprezentowali się solidnie. Zgrupowanie przed siatkarskim mundialem już trwa i zapadły również ważne decyzje.

Zmysłowa polska siatkarka zrzuciła ubrania i pokazała ponętne ciało. Widoki, których nie idzie zapomnieć, ciało bogini

Wiadomo już, że Polska na mistrzostwach zagra m.in. bez Bartosza Bednorza i Wilfredo Leona. W kadrze na turniej nie znaleźli się również Jan Firlej i Karol Butryn. Oznacza to, że Grbić ma już czternastu zawodników, którzy wystąpią na mistrzostwach. Decyzja została podjęto dość szybko, a takie ekspresowe tempo przypadło do gustu Bartoszowi Kurkowi.

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

Kurek skomentował wybory Nikoli Grbicia

- Myślę, że trener sam wyjaśnił i dobrze opisał ideę, która przyświecała mu przy podejmowaniu tych decyzji. Myślę, że dla nas, chłopaków, którzy tu zostali, to komfortowa sytuacja. Dla tych, którzy zostali skreśleni to może niezbyt przyjemne przeżycie, ale chciałbym im podziękować, bo wykonali kawał dobrej roboty - powiedział kapitan kadry w rozmowie z Polsatem Sport.

- W nogach zdecydowanie czuć te kilka tygodni mocnych treningów, ale myślę, że wszystko idzie zgodnie z planem. Nie mamy żadnych poważnych kontuzji, więc z optymizmem patrzymy na kolejne dni treningowe oraz meczowe - przekazał atakujący reprezentacji Polski, który będzie jednym z liderów drużyny podczas mistrzostw.

Najnowsze