Wilfredo Leon, Sebastian Świderski

i

Autor: Cyfrasport Sebastian Świderski, Wilfredo Leon

Mocne słowa

Sebastian Świderski wyszedł z cienia. Prezes PZPS skrytykował sytuację z Wilfredo Leonem, nie gryzł się w język

2022-08-11 14:12

W środę (10 sierpnia) nadzieje polskich kibiców zostały pogrzebane. Oficjalnie poinformowano, że Wilfredo Leon nie zagra w tegorocznych mistrzostwach świata. Walka o jego powrót toczyła się do samego końca, ale gwiazdor reprezentacji nie doszedł do pełni sił. Jest to mocny cios dla Biało-Czerwonych, wobec czego Sebastian Świderski wyszedł z cienia. Prezes PZPS ostro skrytykował sytuację z Leonem!

Choć w ostatnich dniach sytuacja Leona wydawała się zmierzać w dobrą stronę, przyjmujący przegrał walkę z czasem. Nikola Grbić do końca wierzył w jego powrót i powołał go do 15-osobowego składu przed mistrzostwami świata, jednak ostatecznie to właśnie 29-latek okazał się pechowcem, który nie otrzyma powołania na mundial. W normalnej formie byłoby to nie do pomyślenia, ale siatkarz kubańskiego pochodzenia na początku czerwca przeszedł operację kolana i wciąż nie skończył rehabilitacji. Tygodniami trwała debata na temat sensu jego obecności w składzie, a krytycy tego pomysłu mogą triumfować. Ostatnie zamieszanie wokół Leona mocno nie spodobało się Sebastianowi Świderskiemu, który postanowił ostro skrytykować sytuację związaną z gwiazdorem.

Nikola Grbić skomentował decyzję ws. Wilfredo Leona. Mówi o wielkim ryzyku, nie było wyjścia

Tomasz Fornal: Obyśmy zwieńczyli tę historię medalem igrzysk

Świderski wyszedł z cienia. Prezes PZPS skrytykował sytuację z Leonem

Prezes PZPS odniósł się do gorących tygodni w rozmowie z TVP Sport. Przyznał, że Leon przeszedł we wtorek badania, jednak nie wie, czy to one wpłynęły na nagłą decyzję. Świderski przebywał wówczas za granicą i nie miał większego kontaktu z selekcjonerem. Ma jednak swoje zdanie na temat całej sytuacji, które przedstawił bez najmniejszych złudzeń. Od byłego siatkarza mocno oberwało się przede wszystkim wszelkim krytykom.

Bartosz Kurek nie wytrzymał po tym, co usłyszał od żony. Ta reakcja mówi wszystko, mógł tylko pokręcić głową

Siatkarska piękność rozbiera się dla pieniędzy!

Wydaje mi się, że zadecydował całokształt sytuacji. Nie ukrywam jednak, że to, co ludzie pisali, trochę bolało. Nie znali stanu faktycznego, a wypowiadali się ile jest procent szans Wilfredo na grę. Nie podobało mi się to - przyznał szczerze prezes PZPS. Dodał też, że czternastka, która przebywa w Spale, jest pewna wyjazdu na MŚ, ale związek wciąż czeka z oficjalnym zgłoszeniem składu, by nie powtórzyć błędu sprzed Ligi Narodów. Wówczas przedwcześnie podano szeroką kadrę i nie można było zareagować zmianą na poważną kontuzję Norberta Hubera.

Sonda
Czy polscy siatkarze obronią tytuł mistrzów świata?

Bieżące newsy sportowe. Komentarze ekspertów, opinie ze świata sportu - posłuchaj podcastu "Super SPORT".  

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze