Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon

Decyzja podjęta

Koniec spekulacji w sprawie Wilfredo Leona. Wydano specjalne oświadczenie, nie ma już odwrotu

2022-08-10 13:41

Przez wiele tygodni zastanawiano się, czy Wilfredo Leon zdoła dojść do pełni sprawności po kontuzji i operacji, którą musiał przejść. Reprezentant Polski zakończył już rehabilitację i nawet pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji w Spale, ale wciąż nie mógł brać udziału w zajęciach z całą drużyną. Długo wierzono, że Leon będzie w stanie wrócić do gry przed mistrzostwami świata, ale oświadczenie wydane przez PZPS rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Wilfredo Leon wiedział, że decyzja o operacji może zabrać mu dwie duże imprezy w tym roku – Ligę Narodów oraz mistrzostwa świata. Reprezentant Polski nie mógł już jednak czekać i postanowił rozwiązać swoje problemy zdrowotne. Choć wydawało się, że na światowy czempionat zdoła jeszcze wrócić do pełni dyspozycji, okazało się to niemożliwe. Jeszcze niedawno trener Nikola Grbić zapowiedział, że ostateczna decyzja nie została podjęta, teraz jednak już wszystko zostało wyjaśnione. PZPS wydał oświadczenie, w którym informuje, że Wilfredo Leon nie weźmie udziału w mistrzostwach świata, które odbędą się w Polsce i Słowenii.

Ireneusz Mazur o Wilfredo Leonie: To nie Robocop. Jeśli nie będzie zdrowy, to... [WYWIAD SE]

 – Polski Związek Piłki Siatkowej informuje o decyzjach dotyczących udziału Wilfredo Leona w tegorocznych mistrzostwach świata. Po konsultacji medycznej oraz serii rozmów pomiędzy trenerem, sztabem i lekarzami, zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem – poinformowano w oficjalnym oświadczeniu.

Bartosz Kurek nie wytrzymał po tym, co usłyszał od żony. Ta reakcja mówi wszystko, mógł tylko pokręcić głową

 – Polski Związek Piłki Siatkowej wyraża wdzięczność Wilfredo Leonowi oraz wszystkim zaangażowanym osobom, za dołożenie wszelkich starań w walce o jak najszybszy powrót naszego reprezentanta na boisko. Jesteśmy przekonani, że Wilfredo wróci w przyszłym sezonie do gry w reprezentacji Polski jeszcze silniejszy. Życzymy zdrowia i sukcesów! Mówimy: do zobaczenia! – dodano.

Rozgrywający kadry siatkarzy Marcin Janusz o błędach w grze drużyny
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze