Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfrasport Wilfredo Leon

Zdąży na MŚ?

Fatalna prognoza dla Wilfredo Leona. Trener nie ma wątpliwości, sytuacja jest bardzo trudna

2022-08-10 8:22

Od kilku dni Wilfredo Leon jest razem z reprezentacją Polski na zgrupowaniu w Spale. Nie oznacza to jednak, że jest już w pełni gotowy do gry, a co więcej, nawet nie jest w pełni gotowy do treningów sześć na sześć! Nikola Grbić, który bacznie przygląda się gwiazdorowi reprezentacji, nie chce jeszcze wydawać wyroku w sprawie udziału Leona w mistrzostwach świata, ale prognozy nie są, lekko mówiąc, optymistyczne.

Od momentu przejścia operacji Wilfredo Leon bardzo mocno pracuje na powrót do pełnej sprawności. Przyjmujący zakończył już etap rehabilitacji, ale wciąż trenuje indywidualnie. Mimo to postanowił on pojawić się w Spale, gdzie może przynajmniej spędzić czas z resztą kadrowiczów, choć wciąż nie ma szans na pełne treningi razem z nimi. Jeszcze kilka dni temu Nikola Grbić bardzo ogólnikowo wypowiadał się na temat Leona – przyznawał m.in., że przyjazd do Spały ma mu pomóc w szybszym powrocie. Teraz pojawiło się więcej konkretów, ale nie są one zbyt optymistyczne dla fanów, a przede wszystkim samego zawodnika.

Ireneusz Mazur o Wilfredo Leonie: To nie Robocop. Jeśli nie będzie zdrowy, to... [WYWIAD SE]

Wilfredo Leon przegra wyścig z czasem? Grbić zabrał głos

Kilka dni temu Nikola Grbić tak mówił na temat Leona. – Nie wystarczy zacząć skakać, aby wrócić do pełnego treningu sześć na sześć. Będziemy mieli cały następny tydzień, żeby zobaczyć, jak mu idzie – stwierdził w rozmowie z TVP Sport. I już po paru dniach Serb podzielił się kolejnymi spostrzeżeniami na temat zdrowia i przygotowania swojego podopiecznego.

Bartosz Kurek nie wytrzymał po tym, co usłyszał od żony. Ta reakcja mówi wszystko, mógł tylko pokręcić głową

 – Widzę Wilfredo teraz codziennie. Nawet jeśli jest on do przodu z dochodzeniem do zdrowia, wciąż nie jest w stanie trenować sześć na sześć – powiedział Nikola Grbić w rozmowie z TVP Sport. Choć nie chce on wykluczyć na 100 procent udziału Leona w mistrzostwach świata, które rozpoczną się już za dwa tygodnie, to coraz ciężej sobie to wyobrazić. – Nie mówię, że na sto procent Wilfredo nie pojedzie na mistrzostwa świata. Ma za sobą operację, a ona wymaga fizjologicznego czasu na regenerację, czego nie można przyspieszyć. Byłbym niepoważny, gdybym nie brał pod rozwagę możliwych konsekwencji dla niego teraz, ale również w klubie, w którym od razu trafi na "autostradę" i będzie musiał pędzić 140 na godzinę – tłumaczy serbski trener.

Rozgrywający kadry siatkarzy Marcin Janusz o błędach w grze drużyny
Najnowsze