Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon

Walka o powrót

Nikola Grbić zabrał głos w sprawie Wilfredo Leona. Przekazał, co ma pomóc w powrocie gwiazdora do gry

2022-08-07 10:50

Wilfredo Leon wciąż walczy o powrót do pełnej sprawności przed mistrzostwami świata. Reprezentant Polski rozpoczął już treningi i dołączył do drużyny znajdującej się w Spale, ale wciąż nie bierze udziału w zajęciach z zespołem i nie może być pewny wzięcia udziału w mistrzostwach. Nikola Grbić w rozmowie z TVP Sport wskazał, co może pomóc przyjmującemu w powrocie do drużyny.

Wilfredo Leon od kilku tygodni walczy o to, aby móc wrócić do gry w reprezentacji Polski. Przyjmujący sam poinformował, że już zakończył etap rehabilitacji, ale to nie wszystko – musi jeszcze odbudować formę po długiej przerwie bez gry i typowych treningów. – Rehabilitację już zakończyłem. Z ruchomością kolana jest w porządku. Bólu nie czuję, a to dla mnie bardzo ważne, bo końcówka poprzedniego sezonu to było nieustanne zmaganie się z nim. Wróciłem do siatkarskich treningów, do skakania. Trenuję z moim fizjoterapeutą – powiedział Leon w rozmowie z WP SportoweFakty. Czy zdąży wrócić do dyspozycji przed mistrzostwami świata? Nieco więcej w tym temacie zdradził trener Polaków, Nikola Grbić.

Wilfredo Leon nie owijał w bawełnę. Tego nie wytrzyma jego ciało, jasna deklaracja w sprawie mistrzostw świata

Nikola Grbić zdradził, czemu Leon dołączył do zgrupowania

Mistrzostwa świata ruszają już 26 sierpnia, więc czasu nie zostało zbyt wiele. Sam Leon przyznał, że jest gotowy na brak powołania ze strony Nikoli Grbicia. Sam trener w rozmowie z TVP Sport wypowiedział się na temat szans pochodzącego z Kuby zawodnika. – Wilfredo Leon realizuje swój program dochodzenia do zdrowia – powiedział Serb. Wskazał też, że pojawienie się Leona w kadrze może pomóc samemu zawodnikowi – Jest częścią tego zespołu, a jego obecność tutaj ma pomóc mu jak najszybciej wrócić do gry – dodał Grbić.

Wilfredo Leon pojawił się na parkiecie w Spale! Nie mógł się doczekać tej chwili, pomoże kolegom przed mistrzostwami świata

Wciąż należy jednak pamiętać, że przed przyjmującym reprezentacji jeszcze bardzo dużo pracy. Kolejna ocena możliwości zawodnika będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu. – Nie wystarczy zacząć skakać, aby wrócić do pełnego treningu sześć na sześć. Będziemy mieli cały następny tydzień, żeby zobaczyć, jak mu idzie – dodał Serb w rozmowie z  TVP Sport.

Rozgrywający kadry siatkarzy Marcin Janusz o błędach w grze drużyny
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze