Wiemy, kim jest brat Fabiana Drzyzgi. Siatkarz wyjawił prawdę

2021-08-02 14:51
Siatkówka, Liga Narodów, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski
Autor: FIVB Radość Bartosza Kurka, Fabiana Drzyzgi i Jakuba Kochanowskiego po kolejnej akcji

Fabian Drzyzga jest coraz bliższy wielkiego sukcesu, jakim jest zdobycie medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Mało kto wie, ale rodzony brat reprezentanta Polski był bliski zrobienia tak dużej kariery, jak rozgrywający kadry Biało-Czerwonych. Prawdę na temat swojej rodziny wyjawił sam Fabian Drzyzga w rozmowie ze "sport.pl".

Fabian Drzyzga jest jednym z ulubieńców kibiców reprezentacji Polski, którzy liczą na to, że drużyna Vitala Heynena osiągnie sukces w rozgrywkach turnieju olimpijskiego w stolicy Japonii. Mało kto wie, ale wielką karierę w sporcie mógł zrobić także brat rozgrywającego. O członku swojej rodziny Drzyzga powiedział przy okazji wywiadu ze "sport.pl". Cała prawda wyszła na jaw.

Kamil Stoch z piwkiem nad wodą. Powiedział, co zrobi z nogami

Fabian Drzyzga ma znanego brata. Mógł zrobić karierę

Niektórzy kibice w Polsce pamiętają postać Tomasza Drzyzgi. Starszy brat Fabiana był uważany za wielki talent i grał w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Zawodnik w swojej karierze reprezentował barwy m.in. AZS Politechniki Warszawskie, Gwardii Wrocław, czy Fartu Kielce. O swojej relacji z bratem Fabian Drzyzga opowiedział przy okazji wywiadu z portalem "sport.pl" w 2018 roku.

- Mam starszego o 5 lat brata, który również grał, więc często rywalizowaliśmy ze sobą. Byłem jednak strasznie uparty i niezależnie od tego, ile razy był ode mnie lepszy, to na koniec zawsze musiał dać mi wygrać. Ja miał mnie dość, to później katowałem tatę. On nie musiał się ruszać, a i tak dawał mi wycisk. Zabierał mnie do klubów, które prowadził. Zawsze zlecał mi konkretne odbicia, a ja przez częste ich powtarzanie popełniałem coraz mniej błędów. - opowiadał Fabian Drzyzga.

Żyła pokazał olbrzymią lufę. Usiadł i zaczął śmiać się jak dziecko

Aby zobaczyć zdjęcia żony Fabiana Drzyzgi, Moniki, przejdź do galerii poniżej.

Fabian Drzyzga o relacjach z bratem

Mimo podejrzeń, że brat siatkarza byłby zazdrosny o jego karierę, to Fabian Drzyzga mówi, że ma z bratem bardzo dobre relacje i ambicje sportowe nie zepsuły ich rodzinnych relacji.

- Nie, nie wydaje mi się. Nie siedzę u nikogo głowie, ale nie pamiętam, byśmy z bratem do siebie „skakali”. Ambicje sportowe nie niszczyły naszych relacji. Nie ma i nigdy nie będzie wypominania, mówienia o tym, że to ja byłem nadzieją siatkówki, a on nie. Zawsze się wspieraliśmy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze