Wilfredo Leon zmiażdżył Hiszpanów. Niesamowity występ na ME siatkarzy [WIDEO]

2019-09-21 22:09 MSo
Wilfredo Leon
Autor: CyfraSport Wilfredo Leon

Biało-czerwoni nie potrzebowali wiele czasu, by zameldować się w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy. Spora w tym zasługa Wilfredo Leona, który zdobył 19 z 75 polskich punktów. Reprezentant Polski zachwycał dziś wszystkim na boisku, co potwierdzają jego niesamowite statystyki!

Zasługa Leona w sobotnim meczu 1/8 finału siatkarskich mistrzostw Europy była bardzo duża! Hiszpanie podczas meczu popełnili trochę błędów, ale w większości były one wymuszane przez świetną grę Biało-czerwonych. W kadrze wyróżniał się właśnie m.in. Wilfredo, który nie mylił się niemal nigdy.

Leon zdobył łącznie 19 z 75 punktów, które przyniosły Polakom zwycięstwo. Polak z kubańskimi korzeniami znakomicie radził sobie w polu zagrywki. Dość powiedzieć, że tylko z tego elementu gry zdobył aż siedem oczek! To właśnie serwisy budziły największy postrach w szeregach przeciwników.

O dwa punkty więcej Leon zdobył po atakach. Do swojego dorobku dorzucił jeszcze trzy bloki! Drugim najlepiej punktującym Polakiem był Maciej Muzaj, który zdobył dziesięć oczek - w jego przypadku było to osiem ataków i dwa skuteczne bloki. W ekipie przeciwników najbardziej wyróżniał się Jorge Fernandez Valcarcel - czterokrotnie postraszył nas blokiem, a dwa razy kończył akcję atakiem.

Polacy zameldowali się już w ćwierćfinale mistrzostw Europy, w którym zmierzą się z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali 3:1 z Holandią (25:17, 25:22, 30:32, 25:23). Spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek, 23. września. Relacja na żywo na Sport.se.pl.

Najnowsze