Vital Heynen

i

Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Wzruszające przemówienie Vitala Heynena po ostatnim meczu w Memoriale Wagnera. Kibice byli zaskoczeni i... zachwyceni!

2021-07-11 18:19

W ostatnim meczu na Memoriale Huberta Wagnera reprezentacja Polski wygrała z Egiptem 3:0, choć nie obyło się bez problemów w drugiej partii. Ostatecznie jednak Biało-Czerwoni bez zaskoczenia wygrali cały turniej i mogą pakować się przed wylotem do Japonii. Po zakończonym spotkaniu Vital Heynen zwrócił się do fanów zgromadzonych w Tauron Arenie w Krakowie. O dziwo, cała wypowiedź była… w języku polskim!

Polacy przystąpili do Memoriału Huberta Wagnera jako murowani faworyci i nie ma się czemu dziwić. Ich rywale, inaczej niż w poprzednich latach, byli o klasę lub nawet kilka klas gorsi. Biało-Czerwoni gładko wygrali z Norwegią i Azerbejdżanem i dopiero starcie z Egiptem przyniosło im trochę problemów, choć i tak zakończyło się zwycięstwem naszych zawodników 3:0. Po spotkaniu doszło do niezwykle ciekawego wydarzenia – trener polskich zawodników, Vital Heynen, zwrócił się do tysięcy polskich fanów zgromadzonych w hali ze specjalną przemową. Może nie byłoby w tym nic niezwykłego przed taką imprezą jak igrzyska, gdyby nie to, że Belg… mówił wszystko po polsku!

Mateusz Bieniek: Igrzyska są głównym celem na ten rok. Chcemy zdobyć medal. To nasze marzenie

Vital Heynen zaskoczył fanów. Piękne przemówienie w naszym języku

Vital Heynen już dawno zaskarbił sobie miłość polskich fanów. Często zachowuje się on nietypowo, a jego charakter przypadł do gustu polskim fanów. Jest on bardzo zaangażowany w swoją misję w reprezentacji Polski, a wielką sympatię zyskał on także tym, że razem z zawodnikami śpiewa nasz hymn narodowy! Teraz okazało się, że robi on coraz większe postępy, aby posługiwać się polskim językiem.

Zaraz po spotkaniu Heynen wyszedł na środek parkietu z mikrofonem i zwrócił się do fanów. – Cześć, najlepsi fani na świecie! – zaczął łamaną polszczyzną Belg. Co ciekawe, w tym języku kontynuował wypowiedź - chcę wam coś wyjaśnić. To był specjalny turniej, niełatwy do zorganizowania, ale chciałem tego turnieju i dziękuję organizatorom oraz wszystkim tym, którzy przy nim pomagali – powiedział Heynen.

Belg parę razy musiał spojrzeć w telefon, aby przypomnieć sobie niektóre słowa, ale i tak radził sobie wyśmienicie! - Dlaczego chciałem tego turnieju? Chciałem Was, kibiców, tutaj zobaczyć i poczuć Wasze wsparcie ostatni raz przed wyjazdem do Tokio. Jesteście najlepsi i dlatego chcę być trenerem Waszej drużyny. Obiecuję, że zrobimy wszystko, by zdobyć medal. Dziękuję ja i mój zespół. – zakończył Vital Heynen, który po każdym zdaniu był nagradzany brawami.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze