Marcin Możdżonek, ZAKSA

Autor: archiwum se.pl

Zaksa - Jastrzębski Węgiel 3:1. Kędzierzynianie w finale PlusLigi!

2013-03-29 21:16

Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała w czwartym meczu półfinału PlusLigi zespół Jastrzębskiego Węgla 3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:13) i tym samym awansowała do wielkiego finału PlusLigi siatkarzy.

Kędzierzynianie od początku meczu przejęli na parkiecie inicjatywę, o czym świadczy wynik pierwszego seta. Zaksa wygrała 25:19, a w pewnym momencie prowadziła nawet różnicą siedmiu punktów.

W drugiej partii siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie pozwolili już rywalom na uzyskanie takiej przewagi i sami przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 25:21.

Kolejne dwa sety to skuteczna gra zawodników z Kędzierzyna, którzy wygrali je kolejno do 19 i 13. Ostatecznie dzięki zwycięstwu 3:1 w setach i 3:1 w meczach to Zaksa może cieszyć się z awansu do finału PlusLigi.

Zaksa - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:13)