Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon

Wielka kasa

Zarobki Wilfredo Leona w Polsce mogą być astronomiczne! Ujawniono kwotę, jaką kuszą siatkarza. Kosmos!

2024-03-03 11:11

Wilfredo Leon nadal nie zdecydował, do którego klubu dołączy przed kolejnym sezonem. Wiele wskazuje na to, że siatkarska gwiazda może trafić do PlusLigi, ale rozwiązanie szykuje się iście sensacyjne. W sobotę pojawiły się informacje, że poważnie o Leona zabiega klub z Lublina. Przyjmujący jest kuszony ogromnymi pieniędzmi i być może to okaże się kwestią decydującą.

Wilfredo Leon kilka tygodni temu ogłosił, że jego przygoda z Sir Safety Perugia dobiega końca. Po paru latach spędzonych na Półwyspie Apenińskim przyjmujący zdecydował, że nadszedł czas na zmianę w karierze. Wówczas ruszyły dywagacje, w jakim klubie będzie grał przyjmujący reprezentacji Polski. Najwięcej mówiło się o Zaksie Kędzierzyn-Koźle i Projekcie Warszawa. W grę wchodziła również opcja z Turcji. Żadną tajemnicą nie jest, że kto by się nie zdecydował zatrudnić Leona, będzie musiał wyłożyć ogromne pieniądze.

Ku uciesze kibiców z Polski wciąż możliwe jest, że przyjmujący rodem z Kuby zawita do PlusLigi. Rozstrzygnięcie może być jednak sensacyjne. Jak napisał na platformie "X" Jakub Balcerzak, zainteresowani pozyskaniem Leona są przedstawiciele klubu Bogdanka Luk Lublin. Zespół ze wschodu Polski radzi sobie w tym sezonie solidnie, ale kwestią kluczową mogą okazać się pieniądze.

Kuszą Leona wielkimi pieniędzmi. Ta wypłata może być astronomiczna!

Z informacji, jakie podał "Przegląd Sportowy" wynika, że Leon może liczyć na zarobki rzędu 700 tys. euro rocznie (nieco ponad 3 mln zł) i byłby najlepiej opłacanym zawodnikiem w PlusLidze. Jak na siatkarskie warunki jest to kwota astronomiczna, choć warto pamiętać, że reprezentant Polski we Włoszech miał zarabiać około 1,5 mln euro. Nie zmienia to faktu, że ewentualna wypłata Leona w Polsce byłaby historycznie wysoka.

Najnowsze