Zmarł polski siatkarz, gracz legendarnego klubu

2020-04-06 18:03
znicz kondolencje żałoba świeca świeczka
Autor: ARC

Był członkiem legendarnej drużyny siatkarskiej, która jako jedyna w historii naszej siatkówki zdobyła najważniejsze klubowe trofeum w Europie. Śląski Związek Piłki Siatkowej poinformował w poniedziałek o śmierci znakomitego zawodnika Krzysztofa Kasprzyka.

Kasprzyk zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek w wieku 68 lat. Był absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Reprezentował barwy Płomienia Milowice, z którym zdobył w 1978 roku Puchar Europy oraz mistrzostwo Polski w 1977 i 1979 roku. Płomień do dziś pozostaje jedynym klubem w dziejach polskiego volleya, który sięgnął po najwyższe miejsce w najważniejszym pucharze Starego Kontynentu.

Zmarł znany polski sędzia siatkarski

Płomień wywalczył w 1978 w Bazylei Puchar Europy Mistrzów Krajowych, odpowiednik dzisiejszej Ligi Mistrzów. Wtedy o triumfie decydował turniej, w którym siatkarze Płomienia wygrali z rywalami ze Stambułu, Hagi i Odolenej Vody. Kasprzyk był członkiem zwycięskiej drużyny, a jego kolegami byli m. in. tak znani siatkarze jak Wiesław Gawłowski, Ryszard Bosek, Włodzimierz Sadalski, czy Waldemar Wspaniały. Trenerem Płomienia był w tamtym czasie słynny szkoleniowiec Aleksander Skiba.

Najnowsze