Siatkówka, PlusLiga. Zaksa Kędzierzyn-Skra Bełchatów: Znieśli Gumę z parkietu!!!

2011-01-03 8:32

Od 0:2 do 3:2. Siatkarze Skry Bełchatów mogli być zmęczeni rozgrywaniem trzeciego meczu w ciągu pięciu dni, ale problemy z Zaksą Kędzierzyn mieli tylko w dwóch pierwszych setach. Potem zdominowali gospodarzy, którzy przez ponad pół meczu musieli grać bez kontuzjowanego Pawła Zagumnego (34 l.).

Rozgrywający Zaksy i reprezentacji Polski został zniesiony z parkietu ze skręconą kostką przy stanie 12:9 dla kędzierzynian w drugiej partii. Jego koledzy, z rezerwowym rozgrywającym Grzegorzem Pilarzem (31 l.), wygrali tego seta, ale potem na parkiecie istniała już tylko Skra.

Bez gwiazdy nie dali rady

Przed piątą partią "Guma" pojawił się w kwadracie dla rezerwowych Zaksy, ale widać było, że cierpi. Nie był gotowy do wyjścia na boisko i nie mógł wspomóc kolegów, którzy wyraźnie nie radzili sobie bez swojej gwiazdy.

Przeczytaj koniecznie: Siatkówka. Hiszpański rozgrywający Skry Bełchatów marzy o... zrobieniu bigosu

Tie-break zaczął się od poważnego błędu sędziów, którzy nie zauważyli, że piłka po kiwce kędzierzynian dotknęła parkietu i przyznali punkt Skrze. To nie miało jednak wielkiego znaczenia, bo goście lepiej grali blokiem. Szybko objęli prowadzenie i je utrzymywali - było 7:3, 9:5 i 11:7 dla bełchatowian.

Po stronie Skry spokojnie punktował Mariusz Wlazły (28 l.). W końcówce atakujący gości dołożył potężną zagrywkę i po jego serwisie było już 13:8. Po chwili mistrzowie Polski odnieśli 13. zwycięstwo w PlusLidze po asie Wlazłego.

Wlazły graczem meczu

- To był ciężki mecz, ważne, że wywieźliśmy stąd dwa punkty. Po przegraniu dwóch setów nie mieliśmy nic do stracenia - skomentował Wlazły, który zdobył 24 pkt i został uznany za najlepszego zawodnika meczu.

Liga siatkarzy

Zaległy mecz PlusLigi: Zaksa Kędzierzyn - Skra Bełchatów 2:3 (25:22, 25:19, 21:25, 14:25, 8:15)