Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik w 15 biegu pokonał Janusza Kołodzieja, ale zgodnie z regulaminem zdobył 2, a nie 3 punkty.

Bartosz Zmarzlik wyjawił tajemnicę po wygraniu Grand Prix Chorwacji. Było już słabo, team czuł to samo

2022-05-01 14:03

Cóż to był za wieczór! Na początek nowego sezonu Grand Prix Polacy pokazali ogromną klasę. W fantastycznym stylu w chorwackim Gorican wygrał Bartosz Zmarzlik (27 l.), a Maciej Janowski był drugi. To świetny prognostyk przed dalszą częścią walki o mistrzostwo świata. Po zawodach Zmarzlik przyznał, że przed startem czuł się bardzo słabo.

Zmarzlik po raz pierwszy wygrał na otwarcie sezonu MŚ. Jak przyznał po zawodach, to było dla niego specjalne uczucie.

- Zawsze trochę byłem zły, źle się z tym czułem, że wszystko miałem przygotowane i nie wychodziło nigdy. Nic od tamtej pory się nie zmieniło, przyszedł kolejny sezon i nie powiem, że się udało. Wspólnie to wypracowaliśmy. Nie było to takie łatwe. Po trzech biegach były małe kłopoty, ale weszliśmy na dobrą ścieżkę i kontynuowaliśmy to, co poprawiało nam każdy kolejny start. Bardzo się cieszę, bo warto szukać… Ale jak szukasz i nie znajdujesz, to jest problem, bo jedziesz samochodem i dalej nie wiesz, co by działało, a co nie. Każda decyzja od trzeciego biegu była dobra – skomentował Zmarzlik.

Wzruszająca ceremonia podczas GP Gorican. Minuta ciszy dla legendy żużla, poruszający moment

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji

Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że dwukrotny mistrz świata przed samym startem nie czuł się najlepiej. - Rano się obudziłem i mówię: ale świeżynka, super! Mieliśmy trening, czy briefingi, spotkanie z kibicami i tak koło 16 poczułem straszny zjazd, jakby była 21 czy 22. Rozmawiałem z chłopakami z teamu i też mówili, że ich coś takiego dopadło. Tak przez chwilę, ale potem była adrenalina, to się człowiek obudził – podkreślił Zmarzlik, który w finale wyprzedził będącego w świetnej formie Macieja Janowskiego. Kolejne zawody GP już za dwa tygodnie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zmarzlik wygrywa, Janowski drugi! Magiczna noc dla Polski w Gorican, fenomenalne zawody GP Chorwacji

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze