Zmarzlik wygrywa, Janowski drugi! Magiczna noc dla Polski w Gorican, fenomenalne zawody GP Chorwacji

2022-04-30 21:37
GP Gorican RELACJA NA ŻYWO
Autor: CyfraSport GP Gorican RELACJA NA ŻYWO

Za nami pierwsza runda indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. To była magiczna noc dla Polski w chorwackim Gorican. Bartosz Zmarzlik wygrał inauguracyjne zawody, a drugie miejsce po fenomenalnym finale zajął Maciej Janowski. Podium uzupełnił Mikkel Michelsen. Czy to początek marszu Zmarzlika po trzeci tytuł mistrza świata?

GP Chorwacji w Gorican: Wyniki zawodow

 1. Bartosz Zmarzlik 18 (3, 1, 2, 3, 3, 3, 3)
 2. Maciej Janowski 17 (3, 3, 3, 2, 2, 2, 2)
 3. Mikkel Michelsen 14 (3, 0, 3, 2, 3, 2, 1)
 4. Anders Thomsen 11 (t, 1, 2, 3, 2, 3, 0)
 5. Leon Madsen 12 (2, 2, 3, 1, 3, 1)
 6. Matej Zagar 10 (1, 2, 2, 3, 1, 1)
 7. Robert Lambert 7 (3, 3, 1, 0, 0, 0)
 8. Jason Doyle 7 (2, 3, t, 0, 2, 0)
 9. Fredrik Lindgren 6 (1, 2, 3, 0, 0)
 10. Martin Vaculik 6 (0, 1, 1, 1, 3)
 11. Dan Bewley 6 (1, 2, 0, 2, 1)
 12. Patryk Dudek 5 (1, 0, 1, 3, 0)
 13. Tai Woffinden 5 (0, 3, 0, 1, 1)
 14. Jack Holder 5 (0, 0, 2, 1, 2)
 15. Max Fricke 5 (2, 0, 0, 2, 1)
 16. Paweł Przedpełski 3 (2, 1, w, 0, u)
 17. Nick Skorja 1 (0, 1)
 18. Dennis Fazekas 0 (0)

NIE PRZEGAP! GP w Gorican: Bartosz Zmarzlik szalał i wyjaśnił konkurencję. Te liczby mówią nam wszystko

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zostanie mistrzem świata na żużlu?
Na żywo

GP Gorican 30.04.2022

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

FINAŁ:

Maciej Janowski 2
Bartosz Zmarzlik 3
Anders Thomsen 0
Mikkel Michelsen 1

Znowu Zmarzlik odjeżdża rywalom. Agresywnie jadą Michelsen i "Magic". Fenomenalna walka o drugie miejsce! Dwóch Polaków na dwóch pierwszych miejscach. BRAWO! BRAWO!

FINAŁ:

Maciej Janowski
Bartosz Zmarzlik
Anders Thomsen
Mikkel Michelsen

Upadek! Leży Michelsen. Będzie powtórka biegu finałowego. Nieco przysnął na starcie Zmarzlik, ale odjazd w pierwszym wirażu miał fenomenalny.

Półfinał numer 1:

Leon Madsen 1
Maciej Janowski 2
Anders Thomsen 3
Robert Lambert 0

Bardzo dobrze dojeżdża Janowski do pierwszego wirażu, ale liderem po pierwszym kółku jest Thomsen. Walczą o to, kto będzie wybierał pole. Nie chcieli dać za wygraną, ale to Thomsen dojeżdża pierwszy. "Magic" drugi, Madsen trzeci.

Półfinał numer 2:

Mikkel Michelsen 2
Bartosz Zmarzlik 3
Matej Zagar 1
Jason Doyle 0

Zmarzlik od startu do mety pędzi po finał na czele. Michelsen uciekał przed Zagarem, a czwarty dojeżdża Doyle. Bieg bez historii. Dwóch Polaków w finale!

Półfinał numer 1:

Leon Madsen
Maciej Janowski
Anders Thomsen
Robert Lambert

Półfinał numer 2:

Mikkel Michelsen
Bartosz Zmarzlik
Matej Zagar
Jason Doyle

Bieg 20:

Bartosz Zmarzlik 3
Max Fricke 1
Anders Thomsen 2
Patryk Dudek 0

Bartosz Zmarzlik walczył na ostatniej pozycji z Dudkiem, ale po fenomenalnej jeździe przy kredzie wyjechał na pierwsze miejsce. Thomsen drugi, Fricke trzeci, Dudek czwarty. Tylko dwóch Polaków w półfinałach.

Bieg 19:

Jack Holder 2
Leon Madsen 3
Daniel Bewley 1
Paweł Przedpełski u

Bardzo ciasno na wyjściu z drugiego łuku. Madsen odjeżdża od startu. Polak atakuje Holdera, ale ten się nie daje. Przedpełski zalicza upadek na ostatnim wirażu. Tak żegna się ze startem w dzisiejszych zawodach.

Bieg 18:

Mikkel Michelsen 3
Robert Lambert 0
Matej Zagar 1
Maciej Janowski 2

Ale poleciał pod płotem Janowski i wskakuje na drugie miejsce, ale na drugim kółku napiera na Michelsean. Groźnie się zrobiło, bo Duńczyk nieco zahaczył o płot. Polak to wykorzystał i wyprzedza rywala. Michelsen odpowiada i kończy pierwszy. "Magic" drugi, Zagar trzeci.

Bieg 17:

Jason Doyle 2
Martin Vaculik 3
Tai Woffinden 1
Fredrik Lindgren 0

Dźwignęło Doyle'a na starcie i ten musiał zostać. Vaculik przed Doylem, ale ten nie odpuszcza do końca! Mimo to dojeżdża drugi. Walka o trzecie miejsce była gorąca, ale Woffinden kończy przed Lindgrenem.

Bieg 16:

Mikkel Michelsen 2
Paweł Przedpełski 0
Patryk Dudek 3
Tai Woffinden 1

Dudek się świetnie napędza po niezłym starcie i walczy z Michelsenem, który prowadził, ale w końcu Duńczyk musiał się poddać. Trójka dla Polaka i "Duzzers" ma szansę na półfinał. Trzeci Woffinden, czwarty Przedpełski.

Bieg 15:

Maciej Janowski 2
Jack Holder 1
Fredrik Lindgren 0
Bartosz Zmarzlik 3

Okropnie długo trzymał zawodników automat, który odpowiada za maszynę startową. Wyścig przerwany. Będzie drugie podejście.

Zmarzlik może nie wystartował najlepiej, ale na prostej popędził genialnie. Rywale nie mogli nic zrobić! Janowski jedzie za jego plecami. Holder na metę wjeżdża jako trzeci.

Bieg 14:

Robert Lambert 0
Daniel Bewley 2
Martin Vaculik 1
Anders Thomsen 3

Bewley rusza znakomicie, a za jego plecami Lambert szuka opcji, by powalczyć chociaż o jedno oczko. Vaculik i Thomsen rywalizują o drugie miejsce. Duńczyk nagle... atakuje pierwszą pozycję na ostatniej prostej. O centymetry wyprzedza Lamberta, którego poderwało.

Bieg 13:

Matej Zagar 3
Leon Madsen 1
Max Fricke 2
Jason Doyle 0

Zagar ruszył świetnie, ale wciska się miedzy pozostałych zawodników Doyle. Tylko Fricke'owi się to nie podoba, wyprzedza Doyle'a i napiera na Zagara. Na końcu świetna rywalizacja o jeden punkt. Mijanki, ale Madsen kończy z jedynką.

- Zabrakło mi 5 sekund. Cóż, tak wyszło, mam jeszcze dwa biegi. Sprężam się i jadę dalej - mówił w rozmowie z "Eurosportem" Przedpełski o swojej sytuacji z butem.

Bieg 12:

Daniel Bewley 0
Patryk Dudek 1
Fredrik Lindgren 3
Matej Zagar 2

Dudek świetnie ruszył i mimo ataków rywali broni się przy krawężniku. Lindgren napędza się pod płotem i Szwed musiał połknąć Polaka. Zagar zabierał się za "Duzzersa" i udało mu się to przed długim wirażem. Polak tylko z punktem. Lindgren pierwszy, Zagar drugi.

Bieg 11:

Martin Vaculik 1
Mikkel Michelsen 3
Jack Holder 2
Max Fricke 0

Problemy Fricke'a na starcie i ten nie liczy się w walce o punkty. Michelsen prowadzi od startu i jedzie po trójkę bez problemów. Holder musiał walczyć z Vaculikiem po tym, jak popełnił błąd i nieco go "dźwignęło". Australijczyk się dał radę obronić.

Bieg 10:

Leon Madsen 3
Bartosz Zmarzlik 2
Tai Woffinden 0
Robert Lambert 1

Lambert świetnie przycina do krawężnika, ale szybko daje się wyprzedzić Madsenowi. Zmarzlik przez chwilę był ostatni, ale przebija się do przodu. Polak naciska na Brytyjczyka, a ten w końcu popełnia błąd i dwukrotny mistrz świata dojeżdża drugi.

Bieg 9:

Nick Skorja 1
Maciej Janowski 3
Dennis Fazekas 0
Anders Thomsen 2

Doyle nie wytrzymał ciśnienia i ruszył w taśmę! Dennis Fazekas zastąpi Doyle'a. Aj... Przedpełski ma problemy z butem i nie zdążył zmienić motoru na starcie... Jedziemy w czwórkę, bo wraca Nick Skorja! - Wypiął mi się pasek - mówił Polak. Janowski świetnie spod taśmy, ale Thomsen straszy Polaka, jadąc ostro pod płotem. Piękna walka! Agresywnie i widowiskowo, a co najważniejsze... Polak górą! Trzeci Skorja.

Przed startem imprezy doszło do poruszającej uroczystości. Minutą ciszy wspomniano zmarłego nagle komentatora Nigela Pearsona.

Czas na równanie toru!

Bieg 8:

Patryk Dudek 0
Martin Vaculik 2
Leon Madsen 1
Maciej Janowski 3

Dwóch Polaków w jednym biegu. To gwarantuje nam dodatkowe emocje! Świetnie napędził się "Magic", ale wjeżdża tuż przed niego Vaculik. W końcu Martin musiał ustąpić tak szybkiemu Polakowi. Niestety, Dudek zamknięty po wyjściu spod taśmy nie miał nic do powiedzenia.

Bieg 7:

Anders Thomsen 1
Tai Woffinden 3
Matej Zagar 2
Jack Holder 0

"Tajski" ruszył znakomicie, ale Zagar pod płotem znalazł mnóstwo prędkości. Brytyjczyk jednak szybko wraca na prowadzenie. Dwa okrążenia emocji i tyle... Woffinden z trójką, Zagar dwa punkty, jedno oczko dla Thomsena.

Bieg 6:

Max Fricke 0
Fredrik Lindgren 2
Robert Lambert 3
Paweł Przedpełski 1

Lambert drgnął, ale sędzia nie przerwał startu. Przedpełski po starcie ostatni, ale pięknie walczył z Frickem. Brytyjczyk wyprzedza Lindgrena, ale ten cały czas napierał. Trójka dla Brytyjczyka, dwójka dla Szweda, Polak z jedynką.

Bieg 5:

Daniel Bewley 2
Jason Doyle 3
Bartosz Zmarzlik 1
Mikkel Michelsen 0

Został Zmarzlik na starcie, ale goni za rywalami. Doyle odjechał bardzo szybko, a na ostatnich miejscach trwała walka. Polak wjechał przed Michelsena i napierał na Bewleya. Szukał prędkości przy krawężniku, ale Brytyjczyk świetnie się broni.

Pora na kosmetykę toru!

Bieg 4:

Tai Woffinden 0
Max Fricke 2
Maciej Janowski 3
Daniel Bewley 1

Pole trzecie dużo daje na początku zawodów w Gorican. Janowski popędził z niego po trójkę. Woffinden i Fricke ostro walczą za plecami Polaka i Bewley wyprzedza "Tajskiego". Do końca walczyli, ale zmian nie było!

Bieg 3:

Leon Madsen 2
Mikkel Michelsen 3
Nick Skorja 0
Fredrik Lindgren 1

Nie wytrzymał Thomsen i taśma zerwana po raz pierwszy w tym sezonie walki o mistrzostwo świata. Nick Skorja zastępuje Thomsena. Michelsen wystrzelił fenomenalnie. Lindgren go goni, ale Madsen zamyka Szwedowi ścieżkę. Madsen napiera na rodaka, ale Michelsen nie popełnia błędów.

Bieg 2:

Bartosz Zmarzlik 3
Matej Zagar 1
Paweł Przedpełski 2
Martin Vaculik 0

Przedpełski wystartował spod taśmy jak rakieta, ale dobrze wiemy, czemu Zmarzlik jest faworytem do mistrzostwa świata. Minął Polaka i pognał do mety. Przedpełski dowozi dwójkę, a do końca naciskał Vaculik. Ale Zagar broni się świetnie.

Bieg 1:

Jason Doyle 2
Robert Lambert 3
Jack Holder 0
Patryk Dudek 1

Zaczynamy walkę o mistrzostwo świata! Lambert najlepiej wystrzelił spod taśmy i świetnie broni się na pierwszym kółku przed Doylem. Dudek spod płotu chciał wcisnąć się między nich, ale drzwi były zamknięte.

Polskich kibiców nie brakuje!

Nie żyje legendarny komentator. Świat żużla pogrążył się w żałobie, fanów przechodziły ciarki
Nie żyje legendarny komentator. Świat żużla pogrążył się w żałobie, fanów przechodziły ciarki

Minuta ciszy poświęcona Nigelowi Pearsonowi, legendarnemu komentatorowi żużla.

Czas na hymn Chorwacji!

Trwa prezentacja zawodników na scenie!

Przed nami duże emocje. Ostatnie minuty do startu pierwszego biegu.

- W Gorican za wiele razy nie byłem. Chyba jechałem tam jedne zawody, jak byłem młodszy. Jestem ciekawy - mówił Bartosz Zmarzlik w rozmowie z "Eurosportem".

Jak Zmarzlikowi poszło w kwalifikacjach? Wyprzedził konkurencję. Reszta Polaków, niestety, w drugiej połowie stawki.

Rok temu mistrzostwo świata zdobył Artiom Łaguta. Ten jednak w tym roku ścigać się nie będzie. Wszystko ze względu na wykluczenie rosyjskich sportowców przez inwazję tego kraju na Ukrainę.

Zapraszamy na relację na żywo z 1. rundy indywidualnych mistrzostw świata. Początek zmagań z GP Chorwacji w Gorican o 19:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze