Max Verstappen

Autor: Instagram Max Verstappen

Gorzkie słowa Maxa Verstappena po GP Australii! Wbił ogromną szpilę, mistrz świata nie gryzł się w język

2022-04-10 17:21

Max Verstappen nie wszedł w sezon 2022 Formuły 1 tak, jakby chciał. Mistrz świata nie ukończył drugiego wyścigu od rozpoczęcia kampanii. Warto przypomnieć, że jest to dopiero trzeci start kierowców F1 w tym roku. Kierowca Red Bulla oprócz dwóch pechowych występów, zanotował zwycięstwo w GP Arabii Saudyjskiej. Holender zajmuję 6. pozycję w klasyfikacji. Verstappen po nieudanym starcie nie krył żalu.

W poprzednim sezonie Max Verstappen wywalczył mistrzostwo świata na ostatnim okrążeniu w GP Abu Zabi. W tym szaleńczym roku wielokrotnie zmieniał się lider, przez co rok 2021 został uznany za jeden z najlepszych kampanii Formuły 1. Ciężko byłoby wymyślić równie emocjonujący scenariusz w ostatnim wyścigu Formuły 1. Wymiana na miękkie opony przez zespół Holendra i wjazd samochodu bezpieczeństwa doprowadził do tego, że to właśnie Verstappen tryumfował zamiast Lewisa Hamiltona.

Wstrząsający apel żużlowego mistrza świata! Rozgoryczony Artiom Łaguta już nie wytrzymał, coś w nim pękło

Czy Max Verstappen obroni tytuł mistrza świata?

Obecny sezon, jak na razie jest dla niego pechowy. Po kolejnym niedokończonym wyścigu Verstappen został zapytany, czy jeszcze, że uda mu sie obronić tytuł mistrzowski. Holender nie gryzł się w język, przy okazji wbijając szpilę w zespół i bolid. - Na razie nie chcę w ogóle myśleć o żadnym mistrzostwie, na razie chcę tylko dojechać do mety. Ta sytuacja jest bardzo frustrująca i nie do zaakceptowania. - wypalił mistrz świata do dziennikarza

Robert Kubica tego nie ukrywa. Tak wygląda uszkodzona w wypadku ręka kierowcy, jest zdjęcie z GP Australii