GP Polski na żużlu w Toruniu: Tomasz Gollob wygrywa. Na podium Holta i Hampel

2010-06-20 14:17

Podium Grand Prix na żużlu w Toruniu należało do Polaków. Lider klasyfikacji generalnej GP na żużlu Jarosław Hampel nie zdołał dziś pokonać Tomasza Golloba. Po 20 biegach rozgrywanych w ramach Grand Prix Polski na stadionie Motoarena zwyciężył Gollob, który zakończył fazę zasadniczą z kompletem pięciu zwycięstw. W finale Gollob pokonał Hampela, który zajął trzecie miejsce. Drugi był Rune Holta.

Po 20 biegach Gollob zgromadził 15 punktów. Za nim uplasowali się: Jason Crump (Australia) z 13 pkt, Polacy Rune Holta 12 pkt. oraz Jarosław Hampel 11 pkt. Dalsze miejsca zajęli Hans Andersen (Dania) 8 pkt., Nicki Pedersen (Dania) 7 pkt. Tai Woffinden 7 pkt. oraz Polak Adrian Miedziński z 6 pkt.

W pierwszym półfinale wystąpili: Gollob, Hampel, Pedersen i Woffinden. W drugim: Holta, Crump, Gollob i Hampel. Wygrali Gollob i Holta.

Do finału zakwalifikowali się: Holta, Crump, Gollob i Hampel.

Ostateczną rozgrywkę między żużlowcami wygrał Tomasz Gollob, drugie miejsce zajął Rune Holta, a lider klasyfikacji generalnej, Jarosław Hampel był trzeci. Polacy zajęli całe podium żużlowego Grand Prix w Toruniu.

Oto punktacja w GP w Toruniu:
Tomasz Gollob - 24 pkt.
Rune Holta - 19 pkt.
Jarosław Hampel - 15 pkt.

W klasyfikacji generalnej GP Gollob z 78 pkt. wyprzedził dotychczasowego lidera Hampela, który ma 75 pkt. Pierwszą trójkę zamyka Jason Crump z 68 pkt.