Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Zmarzlik poprowadził Stal do kolejnego zwycięstwa.

GP Polski odwołane. Żużlowcy znowu nie pojadą na Stadionie Narodowym

2021-05-20 14:36

Najlepszy żużlowcy świata mieli pojechać zawody o Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizatorzy poinformowali, że rywalizacja nie odbędzie się z powodu trwającej pandemii. Decyzję wspólnie podjęli PZM, FIM i BSI Speedway! To drugi rok z rzędu, gdy rajderzy nie powalczą o punkty do klasyfikacji mistrzostw świata w Warszawie.

Zaplanowana na 7 sierpnia żużlowa Grand Prix Polski na stadionie PGE Narodowym w Warszawie nie odbędzie się - poinformowali organizatorzy. Wcześniej z powodu pandemii odwołano już eliminacje mistrzostw świata w Terenzano, Teterowie i Cardiff. "W 2021 roku Grand Prix w Warszawie na PGE Narodowym nie odbędzie się ze względu na trwającą pandemię, o czym wspólnie zadecydowały PZM, FIM i BSI Speedway" - przekazano w komunikacie. Jak dodano, w ciągu 60 dni organizatorzy poinformują o rozwiązaniach ws. dalszego postępowania z zakupionymi już biletami na warszawskie zawody.

Fatalne informacje o Fabiańskim. Angielskie media są przekonane, Polak nie zagra do końca sezonu, co z Euro?

W ubiegłym roku z powodu pandemii COVID-19 turniej w Warszawie najpierw przełożono z 16 maja na 8 sierpnia, a następnie całkiem odwołano. W tegorocznym kalendarzu rywalizacji o mistrzostwo świata zawody w stolicy Polski początkowo były zaplanowane na 15 maja, ale w grudniu przeniesiono je na 7 sierpnia.

"Aktualnie analizujemy wszystkie możliwości związane z zawodami zaplanowanymi na 7 sierpnia tego roku na PGE Narodowym w Warszawie, których nie rozegramy ze względu na pandemię i ograniczenia związane z możliwością wejścia na stadion wszystkich kibiców. Chciałbym uspokoić kibiców, którzy pytają o status swoich biletów – zachowują one ważność na każdy termin warszawskich zawodów i nikt nie zostanie pozbawiony możliwości obejrzenia Grand Prix na PGE Narodowym lub też dokonania zwrotu, gdyby zaistniała taka konieczność" – tłumaczy Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Robert Lewandowski pierwszy raz tak mocno o kontuzji w meczu z Andorą! Boli go do dziś

Jak dodał, sytuacja związana z pandemią powoduje, że organizatorzy analizują wszelkie warianty dotyczące zawodów. Paul Bellamy, wiceprezes Motorsports Events w IMG, jednym z właścicieli praw do cyklu GP, powiedział: "Przykro nam, że nie wracamy do Warszawy w 2021 roku i wiemy, że tych zawodów będzie brakowało zawodnikom i kibicom. W pełni popieramy decyzję PZM. Ciągła niepewność związana z dystansem społecznym, liczbą kibiców na stadionach i innymi ograniczeniami związanymi z pandemią stanowiły wyzwania dla zorganizowania wydarzenia na taką skalę wraz z wybudowaniem tymczasowego toru na wielofunkcyjnym stadionie".

Tegoroczny cykl GP na żużlu rozpocznie się 16 i 17 lipca dwoma turniejami w Pradze. W stolicy Czech żużlowcy mieli się ścigać 5 czerwca, ale ten termin okazał się zbyt wczesny. W Polsce cykl ma gościć 31 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu oraz 2 października na toruńskiej MotoArenie. Poza tym w kalendarzu pozostają jeszcze turnieje w Malilli (14 sierpnia), Togliatti (28 sierpnia) i Vojens (11 września).

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Sezon 2020 na ŻUŻLU. Z czego go zapamiętamy?

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście pożar rozdzielni prądu przerwał mecz?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze