Łukasz Fabiański, West Ham United

i

Autor: AP Łukasz Fabiański

Fatalne informacje o Fabiańskim. Angielskie media są przekonane, Polak nie zagra do końca sezonu, co z Euro?

2021-05-20 12:57

Łukasz Fabiański to kolejny polski piłkarz, który w ostatnim czasie doznał urazu. W przypadku niektórych zawodników kontuzje te okazały się na tyle poważne, że przekreśliły one ich szanse na wyjazd na Euro 2021. Teraz polscy kibice drżą o zdrowie Łukasza Fabiańskiego, który jest numerem „2” w polskiej bramce. Już teraz jest praktycznie pewne, że Fabiański nie zagra już w tym sezonie w Premier League. Wciąż jednak nie ma pewności, czy uraz kolana, którego nabawił się na rozgrzewce przed meczem z WBA, wykluczy go także z mistrzostw Europy.

Wczorajszy dzień zakończył się niezwykle niepokojąco dla wszystkich fanów nie tylko West Hamu, ale przede wszystkim reprezentacji Polski. 36-letni bramkarz poczuł ból w kolanie w zasadzie na sam koniec rozgrzewki przed meczem z WBA i w ostatniej chwili zadecydowano, że nie wystąpi on w tym spotkaniu. Ostatecznie West Ham wygrał z WBA 3:1 i zapewnił sobie prawo gry w europejskich pucharach (choć wciąż nie wiadomo, czy będzie to Liga Europy, czy Liga Konferencji) i ewentualny brak Fabiańskiego w ostatnim meczu sezonu Premier League może nie być tak odczuwalny. Inaczej sprawa wygląda w przypadku reprezentacji Polski i nadchodzącego Euro 2021.

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Angielskie media podają coraz gorsze wieści

Wszystko wskazuje na to, że uraz Łukasza Fabiańskiego jest na tyle poważny, że nie wystąpi on w ostatniej kolejce Premier League w meczu przeciwko Southampton, który odbędzie się 23 maja. Tak informuje portal "Claret&Hugh", który specjalizuje się w sprawach związanych z West Hamem. Problem w tym, że już dzień później rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski w Opalenicy, które ma przygotować naszych zawodników na Euro 2021.

Czy występ Łukasza Fabiańskiego na mistrzostwach Europy jest zagrożony? Na razie brak potwierdzonych informacji w tym temacie, jednak wieści, że zawodnik nie będzie zdolny do gry tuż przed rozpoczęciem przygotowań do Euro, może napawać kibiców obawami. Więcej informacji na ten temat powinno pojawić się w najbliższym czasie.

Krzysztof Piątek przeżywa dramat. Kontuzja zniszczyła jego marzenia, jest załamany, polały się łzy

Najnowsze