Krzysztof Piątek

i

Autor: Cyfra Sport Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek przeżywa dramat. Kontuzja zniszczyła jego marzenia, jest załamany, polały się łzy

2021-05-20 8:44

Krzysztof Piątek był pewniakiem do wyjazdu na Euro 2021. Choć były napastnik Milanu nie błyszczy w Niemczech tak, jak na włoskich boiskach, to w ostatnim czasie grał regularnie. W kadrze natomiast, jak już występował, często trafiał do siatki rywali. Jego marzenia o wielkim turnieju brutalnie przekreśliła jednak kontuzja kostki. Nie ma już szans na to, że 25-latek pojedzie na Euro, co jest dla niego ogromnym ciosem. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Krzysztof Piątek zdradził, jak mocno przeżywa całą sytuację.

Krzysztof Piątek nie miał za sobą najlepszego sezonu w Hercie Berlin – w 32 spotkaniach Polak strzelił 7 goli i zanotował 2 asysty. Mimo że jego liczby jako napastnika nie rzucały na kolana, to mógł on liczyć na regularne występy, a co za tym idzie, był jednym z pewniaków do wyjazdu na Euro 2020. Paulo Sousa w pierwszych meczach eliminacji mistrzostw świata 2022 chętnie korzystał z napastnika Herthy, który odwdzięczył mu się bramką w meczu z Węgrami. Obok Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika miał stanowić on o sile ognia naszej reprezentacji na mistrzostwach Europy. Niestety, w meczu przeciwko Schalke w Bundeslidze 25-latek złamał kostkę, co przekreśliło jego szanse na występy na Euro 2020. Krzysztof Piątek w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” wyznał, że ta sytuacja go załamała.

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Krzysztof Piątek mówi wprost: „Informacja lekarzy zmiażdżyła mnie”

Krzysztof Piątek doznał kontuzji na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Bundesligi. W meczu z Herthy z Schalke polski napastnik po wyskoku do piłki źle wylądował i jego kostka złamała się. Początkowo Polak starał się grać dalej, ale nie był w stanie. Dopiero później wyszło na jaw, jak poważny jest to uraz i że przekreśla on szanse na jego grę na Euro 2021. Krzysztof Piątek nie kryje, że był to dla niego ogromny cios. - Informacja lekarzy zmiażdżyła mnie. Mógłbym powiedzieć, że łezka w oku się zakręciła, ale tych łez było morze... Ciężko... Serce bolało bardziej niż noga... – powiedział napastnik w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Najgorszy dzień w jego życiu

Krzysztof Piątek nie ukrywa, że gra na mistrzostwach Europy była jego marzeniem. Czekał na to wydarzenie od dwóch lat, a wypadł z gry praktycznie w przeddzień całej imprezy. - Pierwszy dzień po badaniach i diagnozie bez słowa przesady był najgorszym w moim życiu. Dopadła mnie straszna załamka. Dotarło do mnie, że przepadły mistrzostwa Europy, o których od dwóch lat marzyłem. Liczyłem, że znajdę się w ostatecznej kadrze i wisienką na torcie będzie udział w dużym turnieju – powiedział były napastnik AC Milan.

Plaga kontuzji w reprezentacji Polski

Niestety, Krzysztof Piątek nie jest jedynym zawodnikiem, którego kontuzja wykluczyła z Euro 2020. Na mistrzostwa nie pojadą także Arkadiusz Reca, Krystian Bielik czy Bartłomiej Drągowski. Wczoraj kontuzji doznał także Łukasz Fabiański i wciąż nie wiadomo, czy zdąży on wyleczyć się przed Euro. Reprezentacja Polski swoją rywalizację na Euro 2021 rozpocznie 14 czerwca meczem ze Słowacją. ZOBACZ TERMINARZ POLAKÓW NA EURO 2020.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze