Kibice SZYDZĄ z kolejnych wtop Williamsa. Dobrze, że Kubica stamtąd uciekł! [ZDJĘCIA]

2020-02-18 19:14 MSo
Claire Williams
Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Claire Williams

Nic nie wskazuje na to, by pozycja Williamsa w świecie Formuły 1 miała ulec jakiejkolwiek poprawie. Zespół dowodzony przez Claire Williams stoczył się na dno - gdyby nie jeden punkt zdobyty przez Roberta Kubicę, team zakończyłby sezon z kompromitującym dorobkiem zera punktów. Ekipa z Wielkiej Brytanii kolejny raz wystawiła się na strzały ze strony fanów. Co wymyślili tym razem?

W środę 19. lutego rozpoczną się kolejne przedsezonowe testy Formuły 1! Kierowcy wyjadą na tor w Barcelonie, na doskonale znany im obiekt Catalunya. Tym razem i Robert Kubica, i Williams mają pojawić się na trasie już pierwszego dnia. Tym razem już nie w ramach współpracy, a rywalizacji o jak najlepsze miejsce.

Kibice znaleźli sobie jednak powody, by kolejny raz wyśmiewać team Williamsa. Wszystko przez barwy, które na nowy sezon wybrał brytyjski team. Postawienie na malowanie bolidu w kolory biały, niebieski i czerwony od razu sprawiło, że fani skojarzyli pojazd z... pastą do zębów. Nie ukrywajmy, że także nowe kombinezony nie wyglądają zbyt poważnie.

Cieszmy się, że Robert Kubica pożegnał się z Williamsem, który, niestety, nie rokuje dobrze. Choć w barwach Alfy Romeo Racing Orlen Polak w tym sezonie jeździć w wyścigach nie będzie, to przynajmniej nie będzie brał udziału w farsie, którą zgotował kolejny raz brytyjski team.

Przedsezonowe testy rozpoczną się w środę 19 lutego i potrwają trzy dni. Druga seria przygotowań odbędzie się pod koniec miesiąca, w przyszłym tygodniu. Pierwszy wyścig sezonu zaplanowano na 15. marca w Melbourne, w Australii. Na relację na żywo z pierwszego dnia przedsezonowych testów F1 zaprasza Sport.se.pl.