Robert Kubica pierwszym kierowcą Alfy Romeo! Polak zadebiutuje w barwach nowego zespołu

2020-02-18 10:59 DaO
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Sezon 2020 w Formule 1 zbliża się wielkimi krokami. Nim jednak kierowcy ruszą do walki o punkty i tytuł mistrza świata, wcześniej odbędą się coroczne testy. Będzie to pierwsza okazja dla Roberta Kubicy, aby pokazać się oficjalnie w barwach nowego zespołu. Alfa Romeo podała harmonogram na testy w Barcelonie. Wynika z nich, że Kubica będzie pierwszym kierowcą szwajcarskiej ekipy, który oficjalnie zaprezentuje nowy bolid w akcji.

Długo trwała niepewność dotycząca losów polskiego zawodnika i jego przygody z F1. Kubica tak naprawdę nie miał okazji, aby zaprezentować pełni swoich możliwości, bo bolid Williamsa nie nadawał się do rywalizacji z innymi zespołami. Między innymi dlatego krakowianin nie zdecydował się na przedłużenie swojej współpracy z ekipą z Wielkiej Brytanii.

Mimo że informacja o tym pojawiła się jeszcze w trakcie sezonu, to przez kilka tygodni nie wiadomo było, czy Kubica pozostanie w F1. Nowy rok przyniósł jednak świetne informacje dla fanów Polaka. 35-latek związał się z Alfą Romeo i w szwajcarskiej ekipie będzie pełnił rolę kierowcy testowego. Będzie łączył to z wyścigami w DTM. Co jednak najważniejsze dla kibiców F1, Kubica pojawi się wcześniej w przedsezonowych testach F1.

Te tradycyjnie odbędą się w Barcelonie. Do wtorku niejasnym było, w jakiej kolejności będą pojawiać się kierowcy Alfy Romeo. Wątpliwości rozwiano w mediach społecznościowych. Na Twitterze pojawiła się rozpiska, w której Kubica pojawił się jako pierwszy. Oznacza to, że na torze pojawi się już w środę rano. W drugiej części dnia Polaka zastąpi natomiast Antonio Giovinazzi.