Lewis Hamilton mistrzem świata F1! Już po raz czwarty

2017-10-30 7:47 DaO
Lewis Hamilton
Autor: East News Lewis Hamilton

Do zakończenia sezonu formuły 1 pozostały jeszcze dwa wyścigi. Jednak już po Grand Prix Meksyku wiadomo, że swój czwarty tytuł mistrza świata F1 może świętować Lewis Hamilton. Mimo że w niedzielę nie zajął wysokiego miejsca, zapewnił sobie triumf w całym sezonie. W Meksyku najlepszy okazał się Max Verstappen.

Lewis Hamilton, przed Grand Prix Meksyku miał klarowną sytuację. Aby zapewnić sobie tytuł mistrza świata musiał zająć co najmniej piąte miejsce, aby niezależnie od wydarzeń na torze zdobyć tytuł. Iluzoryczne szanse na pokrzyżowanie planów Brytyjczykowi miał Sebastian Vettel, ale Niemiec musiał zająć bardzo wysoką lokatę i liczyć na nieszczęście Hamiltona. Tak się jednak nie stało.

Dużo zamieszania mieliśmy na samym początku wyścigu. Doszło do tego, że po kontakcie bolidu Maxa Verstappena i Sebastiana Vettela, w pojeździe tego drugiego poleciało kilka części. Podobne starcie widzieliśmy z udziałem Niemca i Lewisa Hamiltona. Obaj kierowcy musieli zjechać do swoich zespołów. W bolidzie Ferrari niezbędne było wymienienie przedniego skrzydła, a u Brytyjczyka pękła opona. Vettel i Hamilton wyjechali z alei serwisowej na ostatnich pozycjach.

Całą sytuację wykorzystał Max Verstappen, który wyraźnie przewodził stawce. Za jego plecami toczyła się walka o kolejne miejsca na podium. Drugą lokatę wywalczył ostatecznie Valtteri Bottas, a na trzecim miejscu dojechał Kimi Raikkonen. Sebastianowi Vettelowi udało się ukończyć wyścig na czwartym miejscu. Ale było to za mało, aby myśleć o odebraniu Lewisowi Hamiltonowi tytuł mistrza świata.

Wyniki wyścigu o GP Meksyku:

1. Max Verstappen

2. Valtteri Bottas

3. Kimi Raikkonen

4. Sebastian Vettel

5. Esteban Ocon

Zobacz: Kierowca F1 ostro skrytykował Roberta Kubicę. Teraz sam dostał za to po głowie

Przeczytaj: Robert Kubica ma nowego rywala. Williams rozważa kolejną opcję

Sprawdź: Felipe Massa złośliwie o Robercie Kubicy: Nie umiem prowadzić jedną ręką