Nikita Mazepin

i

Autor: Francisco Seco/AP

Majątek rosyjskiego kierowcy F1 zamrożony. Chodzi o sto milionów euro

2022-04-11 16:24

Sankcje ekonomiczne Unii Europejskiej po agresji na Ukrainę dotknęły wielu Rosjan związanych ze sportem – sponsorów, zawodników, działaczy. Najnowsze informacje napłynęły w tej sprawie z Włoch. Zamrożono tam majątek byłego rosyjskiego kierowcy Formuły 1, Nikity Mazepina i jego ojca, oligarchy Dmitrija Mazepina – poinformowała agencja Ansa.

Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Mazepin junior w marcu został wykluczony z zespołu Haas. Włoska Gwardia Finansowa zajęła nieruchomość w miejscowości Portisco w prowincji Olbia na Sardynii. Jak wyjaśniła agencja Ansa, kompleks budynków jest zapisany na zagraniczną firmę, powiązaną z Mazepinami. Dmitrij Mazepin to białorusko-rosyjski biznesmen, większościowy udziałowiec i prezes Uralchem, jednego z największych w Rosji producentów nawozów mineralnych i saletry amonowej. Firma Uralkali była sponsorem amerykańskiego zespołu Formuły 1 Haas, w którym jeździł jego syn i jej nazwa widniała na bolidach oraz strojach teamu.

Gorzkie słowa Maxa Verstappena po GP Australii! Wbił ogromną szpilę, mistrz świata nie gryzł się w język

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Wartość zamrożonego majątku Mazepinów wynosi 105 mln euro, co potwierdziły źródła policyjne agencji Reuters. W wyniku operacja zabezpieczenia aktywów, zajęto willę położoną na północy Sardynii, zwaną Rocky Ram. Jest to element akcji wymierzonej w rosyjskich bogaczy mających powiązania z reżimem Władimira Putina lub nim samym. Wcześniejsze działania wobec innych Rosjan pozwoliły zabezpieczyć majątek o wartości blisko miliarda euro.

Hańba! Młody Rosjanin wygrał i wykonał salut rzymski. Śmiał się do rozpuku ze swojej głupoty

Obaj Mazepinowie są na liście osób objętych sankcjami UE. Ojciec byłego kierowcy F1 jest uważany za członka najbliższego kręgu Putina.

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany