Makabryczny wypadek Chugunova! Lambert przejechał mu po głowie. Dramatyczne wideo z imprezy Woffindena

2022-06-16 21:37
Makabryczny wypadek Chugunova! Lambert przejechał mu po głowie. Dramatyczne wideo z imprezy Woffindena
Autor: Monster Energy Media Management Makabryczny wypadek Chugunova! Lambert przejechał mu po głowie. Dramatyczne wideo z imprezy Woffindena

Czarna seria w żużlu trwa! Czwartkowy wieczór miał być świętem fanów speedwaya, a zwłaszcza Taia Woffindena. Z okazji 10-lecia występów w barwach Sparty Wrocław Brytyjczyk postanowił zorganizować specjalny turniej. Wszystko szło świetnie, aż do dwunastego wyścigu. W nim doszło do makabrycznego wypadku z udziałem Gleba Chugunova, Roberta Lamberta i Matiasa Nielsena. Na torze błyskawicznie pojawiły się trzy karetki, a jedna z nich zabrała Chugunova do szpitala. Dramatyczne wideo z testimonialu Woffindena jest tylko dla widzów o mocnych nerwach.

Wyjątkowy turniej na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozpoczął się o 19:00. Wcześniej kibice mogli wziąć udział w festynie zorganizowanym na cześć Woffindena, którego wisienką na torcie miało być ściganie najlepszych żużlowców świata. Udział w imprezie wzięli m.in. Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek. Na torze pojawił się również legendarny Greg Hancock. Wydawało się, że 20 biegów zwieńczonych finałem upłynie pod znakiem wspaniałego święta. Niestety, w dwunastym wyścigu doszło do makabrycznego zdarzenia, które wstrząsnęło wszystkimi kibicami i zawodnikami. Robert Lambert i Gleb Chugunov toczyli zażarty pojedynek, który skończył się fatalnie. Rosjanin z polskim obywatelstwem na wyjściu z drugiego łuku nagle stracił prędkość, być może w związku z defektem, a jadący za nim Brytyjczyk nie miał czasu na reakcję. Wjechał prosto w przeciwnika i przejechał po jego głowie! Po chwili Matias Nielsen także wpadł w Chugunova.

Znów fatalna kraksa w meczu żużlowym. Karetka na torze, diagnoza brzmi bardzo niedobrze

Jedną z gwiazd imprezy Woffindena był Zmarzlik, który ma ogromne wsparcie kibiców

Makabryczny wypadek Chugunova! Lambert przejechał mu po głowie

Duńczyk próbował uniknąć kontaktu z rywalami, ale to mu się nie udało. Rozpędzony wpadł w leżącego już na torze Chugunova i wleciał w bandy na przeciwległej prostej, gdzie nie ma już elementów dmuchanych. Kibice zgromadzeni we Wrocławiu zamarli, a na tor wjechały aż trzy karetki. Jedna z nich zabrała żużlowca Sparty Wrocław do szpitala. Sędzia wykluczył go z powtórki wyścigu, w której nie wziął udziału także Nielsen. On nie czuł się na siłach, by stanąć pod taśmą.

Krwawe zdjęcia Nickiego Pedersena po wypadku w Ekstralidze. Jest już po zabiegu

Sonda
Od jak dawna jesteś fanem żużla?

Wypadek Chugunova na imprezie Woffindena. Dramatyczne wideo

Jest to kolejny fatalny wypadek na torze żużlowym w ciągu kilku ostatnich tygodni. Kibice dopiero co martwili się zdrowiem Nickiego Pedersena i Piotra Pawlickiego, a teraz święto Taia Woffindena zamieniło się w pewien koszmar. Pozostaje mieć nadzieję, że Chugunov szybko wróci do pełni zdrowia, choć cała sytuacja wyglądała tragicznie.

Poniższe nagranie z wypadku Chugunova tylko dla widzów o mocnych nerwach

Rozczarowani żużlowcy po nieudanym GP Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze